Психолого-педагогічний відділ

3 25 листопада по 10 грудня 2022 року у НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» та ВСП Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» було проведено Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» – проти гендерно зумовленого насильства щодо  жінок, з метою попередження проявів жорстокості та насилля, популяризації правової освіти серед студентської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Вона охоплює наступні важливі дати:

25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок,

1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом,

2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями,

5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі,

9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.

Соціальними педагогами  Наталією Сторожук, Лесею Данилевич та практичним психологом Людмилою Макогнюк було оформлено тематичний куточок: «Життя – без насильства», «Захисти життя – зупини насильство», проведено ряд заходів, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над жінками.

                        

Цьогорічний шістнадцятиденний період кампанії у НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» розпочався флешмобом #НеВдарАпідтягнись, присвячений Міжнародному дню боротьби з насильством щодо жінок. Мета акції – підкреслити, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням конституційних прав.

У рамках Всеукраїнської акції в інституті було проведено цікавий і пізнавальний захід “Мій світ – без насильства”, на яке було запрошено спеціалістів Кам’янець-Подільського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гомілко Наталію та Заїку Тетяну. Метою заходу було привернення уваги студентської молоді до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Під час заходу студенти отримали відповіді на питання: Як діяти, якщо ви жертва насильства? Як діяти, якщо ви свідок насильства? Куди звернутися, якщо ви жертва або свідок насильства?

Продовжуючи тему насильства в сім’ї та обізнаності про хворобу ВІЛ/СНІД із здобувачами освіти  проведено анонімне анкетування «Чи все ми знаємо про СНІД», групове обговорення «Світ з позиції ВІЛ-інфікованої людини».

З метою підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти щодо проблем торгівлі людьми в умовах війни було проведено годину спілкування “Шляхи протидії торгівлі людьми”.

Актуалізувати знання про конфлікт у соціальних мережах та його причини, розвивати навички безконфліктного спілкування у мережі допомогло заняття з елементами тренінгу «Маркери булінгу».

Також, працівниками психолого-педагогічного відділу кураторам академічних груп  були надані матеріали для використання  на виховній годині – «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом насилля». Крім того інформація просвітницького характеру розміщувалася на освітніх  онлайн платформах НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» moodle, соціальних мержах facebook,  instagram, студентських viber-групах:

 – вікторина «Молодь проти СНІДу»;

– онлайн-квест «Толерантність»;

– «Торгівля людьми. Подбай про власну безпеку»;

-відеопрезентація «Допоможи близьким та друзям – розірви коло насильства»;

– відеоролики «Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація в умовах війни»;

-відеопрезентація «Ти і поліція».

З початку повномасштабної війни  студенти інституту та коледжу, не зважаючи на труднощі та важкі обставини, втілюють в життя та започатковують власні благодійні ініціативи, беруть участь у волонтерських акціях та проєктах, допомагають ЗСУ та людям, які постраждали від війни рф проти України.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, 02 грудня, в Міському будинку культури відбувся концерт “Від серця до серця добро хай летить”, співорганізаторами якого виступили студенти НРЗВО «Кам’янець-Подільський Державний Інститут». Студенти закладу презентували свої креативні, патріотично-зворушливі та неймовірно-емоційні вокальні, танцювальні та інші композиції усім присутнім, були ведучими заходу, провели майстер клас з виготовлення картин з використанням техніки енкаустики та подарували усім присутнім гарний настрій, максимум позитиву, емоцій та креативу.

На завершення  Всеукраїнської акції «16-днів проти насилля» до Міжнародного дня прав людини , в рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» для студентів НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» бібліотека-філія №2 провела інформаційне досьє «Кулі закону».

Таким чином, проведені заходи спонукали студентів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. сприяли вихованню  людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до осіб з інвалідністю, хворих на ВІЛ.

 


Запобігання та протидії торгівлі людьми та сексуальному насильству,
пов’язаному зі збройною агресією російської федерації на території України


18 жовтня – Європейський День боротьби із торгівлею людьми!

Торгівля людьми – одне із найганебніших явищ сучасного світу. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

 • трудова експлуатація;
 • сексуальна експлуатація, примусова вагітність, використання в порнобізнесі;
 • примусове жебрацтво;
 • торгівля людьми з метою вилучення органів;
 • примусове залучення у кримінальну діяльність чи збройний конфлікт.
[/vc_row_inner]

З початку російської військової агресії з України вимушено виїхали вже понад 3 мільйонів людей, більша частина з них – жінки та діти.

Щоб убезпечити себе від такого становища громадянам України, які є переміщеними особами, та тими, які шукають тимчасового захисту, після приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання.

Поради як не стати жертвою:

 1. В жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам.
 2. Майте з собою копію своїх паспортних даних, зберігайте їх у безпечному місці, про яке знаєте тільки ви.
 3. Якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад.
 4. Залишайте координати рідним, де ви є? Регулярно телефонуйте. (координати людини, яка допомагає вам працевлаштуватися)
 5. Не дозволяйте незнайомим людям торкатися Вас.
 6. Не забувайте, що знання іноземної мови полегшить Вам перебування за кордоном.
 7. Не сідайте до незнайомих у автомобіль.
 8. Після приїзду у будь-яку країну де б ви не були , зареєструйтеся в посольстві України.
 9. Не забувайте з’ясовувати номер телефону українського посольства (записати).

Канали вербування

 • Фірми з працевлаштування.
 • Вимушений виїзд за кордон у зв’язку з російською військовою агресією в Україні.
 • Особисте вербування: запрошення в гості.
 • Конкурси краси, модельні агентства.
 • Шлюбне агенство чи шлюб з іноземцями.
 • Викрадання.
 • Інтернет (листи), оголошення в газетах.
 • Культурні обміни, студентські програми.
 • Туристичні поїздки.

До кого звернутися за порадою та допомогою в разі потрапляння в ситуацію торгівлі людьми (дітьми):

 1. Загальноєвропейський номер з мобільних телефонів безкоштовної національної гарячої лінії з попередження торгівлі людьми «Ла Страда-Україна»: 116-123;
 2. Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми (МОМ): 0800505501, 0800505527 або 527 stoptrafficking.org.ua, 527.org.ua
 3. Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон довіри”: 08005002180
 4. Національна “гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми: 08005002250.
 5. Гаряча лінія “Служби розшуку дітей”: 0800501414.
 6. В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, гаряча лінія Укрб’юро Інтерполу: (044) 254-98-36 (цілодобово).

Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

 

2 лютого, відбулася робоча зустріч спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) із соціальним педагогом (Сторожук Наталією) Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” (ректор – Мар’ян Тріпак) щодо продовження співпраці в умовах карантину.
На виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 року №783 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», Благодійним фондом «Ксена» 6 квітня 2021 року о 15.00 год., у режимі онлайн, проводилась консультативна зустріч щодо попередження та протидії торгівлі людьми.
У заході взяли участь соціальний педагог Сторожук Н.Р. та практичний психолог Поліщук С.В. Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут”.

ЯКЩО У ВАС Є ПИТАННЯ ПРО ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ, ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, ВКАЗАНИМИ НИЖЧЕ.

При симптомах респіраторних захворювань зателефонуйте сімейному лікарю.

external

“Гаряча лінія” Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА:

(0382) 70-43-63 (приймальне відділення КП “Хмельницька інфекційна лікарня”) – працює цілодобово.

За цим телефоном можна отримати консультацію лікаря:

–  які симптоми характерні для хвороби COVID-19

–  що потрібно робити у разі появи симптомів респіраторного захворювання

–  що робити в разі контакту з людиною, яка має підозру чи вже захворіла на коронавірусну інфекцію.

“Гаряча лінія” ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”:

(0382) 70-38-05 – працює з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 17:30.

За цим номером можна дізнатися:

–  яка ситуація із захворюваністю на коронавірусну та інші вірусні інфекції в області, Україні та світі

–  якими дезінфекційними засобами можна користуватися для профілактики коронавірусної інфекції та як їх правильно використовувати

– які засоби індивідуального захисту потрібно застосовувати та як це робити правильно.

“Гаряча лінія” ГУ Держпродспоживслужби України в Хмельницькій області:

(0382) 65-07-34 – працює: пн-чт – з 8.30 до 17:30; пт – з 8:30 до 16:15; сб, нд, святкові дні – з 9:00 до 17:00.

Фахівці Держпродспоживслужби проконсультують з наступних питань:

– які існують шляхи передачі коронавірусної та інших інфекцій

– які індивідуальні заходи слід вжити для профілактики та запобігання поширенню коронавірусної інфекції

– які профілактичні заходи мають бути вжиті з метою запобігання та поширення COVID-19 в закладах освіти, ресторанного господарства та інших об’єктах масового перебування людей різних форм власності.

ДІАГНОСТИКА – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

ПРОФІЛАКТИКА – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктних ситуацій в освітньому процесі;

КОРЕКЦІЯ – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;

КОНСУЛЬТУВАННЯ – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

ПРОСВІТА – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

ЖИТТЯ І НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

В нашій країні триває загальнонаціональний карантин. Думаємо, що у багатьох із Вас виникає питання «Що відбувається?» і «Чому?». Зараз багато людей в різних країнах захворіли. Згадайте випадки, коли Ви хворіли, то, щоб не заразити інших і швидше одужати, Ви залишалися вдома. Тому, щоб зараз вірус не поширювався, щоб люди менше хворіли, особливо, щоб не хворіло наше підростаюче покоління, вирішили тимчасово закрити заклади освіти. Панікувати та хвилюватись не варто – Ви в безпеці!

Наші спеціалісти соціально-психологічної служби  Наталія Сторожук та Світлана Поліщук у цей нелегкий для всіх період надають поради всім учасникам освітнього процесу та працюють у режимі он-лайн: 

Наталія Сторожук: Viber – +380987501511;

Світлана Поліщук:  Viber –  +380978721735

Панікувати та хвилюватись не варто – Ви в безпеці! Але, щоб правильно дотримуватись правил карантину, ось Вам для початку декілька порад:

1) Заспокойтеся! Навчіться відокремлювати реальність від чуток. Запам’ятайте: те, що Ви читаєте в соцмережах часто не є фактами. Фактична інформація про вірус може допомогти зменшити тривогу.

2) Будьте активними! Використайте час з користю: займіться самоосвітою, виконайте дистанційні завдання, прочитайте цікаву книгу, перегляньте фільм, зробіть фізичну зарядку. Зараз саме час підтягнути навчальні предмети.

3) Дотримуйтесь правил гігієни! Часто мийте руки, рахуючи до 30 та протирайте їх дезінфікуючими засобами; робіть провітрювання та вологе прибирання кімнати; виходячи на прогулянку, використовуйте захисну маску, рукавички.

4) Будьте толерантними! Не забудьте зателефонувати до своїх бабусь та дідусів, доброзичливо ставтесь до батьків, братів та сестер, не забувайте і про друзів. Оскільки, карантин – це час, коли потрібно самоізолюватись, Ви можете поспілкуватися з друзями в соцмережах або по телефону.

5) Розвивайтеся!

6) Будьте обачними! Дотримуйтесь порад, підтримуйте гарний настрій і разом ми подолаємо вірус паніки і пандемії!

Сьогодні Світовий день боротьби за ліквідацію насильства проти жінок.

До пандемії кожна третя жінка у світі переживала фізичне або сексуальне насильство, найчастіше з боку свого партнера. https://bit.ly/3dbiTtX
І хоча даних все ще недостатньо, щоби озвучувати конкретні цифри, ми можемо зробити висновки, що через наслідки COVID-19, кількість випадків насильства проти жінок зростає. https://bit.ly/39hV597 Впродовж карантину, кожні 3 місяці, по всьому світу фіксують 15 мільйонів жінок, які потенційно зазнають насильства. https://bit.ly/3fv1TkG
Це проблема, яку не можна ігнорувати, як би сильно наша увага не була прикута до проблеми COVID-19. Через карантинні обмеження та потребу в самоізоляції жінки вимушені перебувати разом зі своїм кривдником на одній території. https://bit.ly/3kWM8E5 Захищаючи себе від вірусу, жінки наражаються на іншу небезпеку.
Насильство — це не лише фізичне побиття або зґвалтування. Будь-який примус до дій, які людина не хоче виконувати, психологічний тиск, переслідування, домагання, обмеження та заборони, які утискають людину, також є насильством.
Ви щойно прочитали попередній абзац і впізнали в ньому когось із своїх знайомих? Зібрали для вас коротку інструкцію щодо того, як можна допомогти жінкам, які потерпають від насильства. https://bit.ly/2KCDwGr

Як розпізнати, що ви або ваші знайомі зазнають насильства у стосунках. https://bit.ly/3nVytyW
– Ваш партнер або інша близька вам людина відстежує кожен ваш крок, вимагає знати кожну деталь про те, як минув ваш день і з ким ви контактували. Ви мусите завжди брати слухавку, відповідати на повідомлення та дати доступ до своїх соцмереж.
– Вибір щоденних занять, лікування, харчування, одягу тощо більше не належить вам. Замість вас усі важливі й неважливі рішення приймає кривдник і пояснює це тим, що він знає як буде краще для вас.
– Людина ставиться до вас з агресією, вона може раптово спалахнути, а ви ніколи не знаєте, що саме стане причиною того. Ви боїтеся робити будь-що, бо не можете передбачити поведінки партнера. Агресія може бути як фізичною, так і психологічною.
– Вас принижують, знецінюють ваші вчинки та не поважають. Ви можете часто вислуховувати образливі коментарі, які стосуються вашої зовнішності, професійної діяльності, особистих досягнень, ваших друзів, родини чи близьких тощо. Кривдник може робити це в присутності інших, щоб ще більше принизити.
– Сексуальне насильство також може ставатися в стосунках. Кривдник може вважати, що має повне право на ваше тіло в будь-який момент та в будь-якому місці. Він не вважає, що повинен запитувати у вас згоди на секс.

 Що робити, якщо ви вважаєте, що ваша знайома стала жертвою насильства:
– Почніть розмову. Це нормально — запитати у людини, як вона почувається і чи вона в безпеці. Поясніть, чому ви цікавитеся та що спонукало вас почати цю розмову саме зараз. Додайте, що ви переймаєтеся про цю людину, тому не можете мовчати.
– Слухайте потерпілих від насильства жінок та вірте їм. Не звинувачуйте жінок та не засуджуйте їх за те, що вони залишилися з кривдником або пішли від нього. Створіть безпечний простір (простір, де людину слухають і не засуджують) для них, аби вони могли поділитися своєю історією та попросити про допомогу.
– Вчіть дітей повазі до власного та чужого тіла, привчайте сприймати відмову та коректно реагувати на протилежну думку. Руйнуйте стереотипи, виховуйте критичне мислення та поширюйте культуру прийняття.
– Поширюйте інформацію про телефони гарячих ліній, шелтери тощо. Потерпілі від насильства жінки повинні знати, що вони можуть звернутися по допомогу, а також вони повинні мати контакти центрів, які готові їх прийняти.

Куди звертатися по допомогу?

102 — Національна поліція України
1547 — Урядова лінія з протидії домашньому насильству (працює у тестовому режимі)
0 800 500 335 (безкоштовний номер для стаціонарного телефона) / 116 123 (безкоштовно з мобільного) — Національна “гаряча” лінія з протидії домашньому насильству
– Якщо ви стали жертвою домашнього насильства — почитайте цей текст → https://bit.ly/3l61Exu Тут зібрано поради про те, як діяти саме в час карантину.
– Тут ви зможете прочитати детальний алгоритм для людей, які потерпають від домашнього насильства → https://bit.ly/33fOisK від Розірви коло

З 25 листопада по 10 грудня проходить 16 днів активізму проти гендерно вмотивованого насильства.
Здорове суспільство — це те, яке не робить вигляд, що проблеми не існує, не ігнорує насильство та робить все можливе, аби це не толерувалося і не відбувалося. Тому якщо ви стали свідком насильства, не проходьте повз та не ігноруйте побачене/почуте — щонайменше викличте поліцію. Людина, яка потерпає від насильства, не завжди може або готова викликати поліцію чи взагалі діяти рішуче.

Шановні студенти та працівники інституту та фахового коледжу, саме сьогодні, 25 листопада, розпочинається щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»!

Основними завданнями акції є:
– привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
1. Пам’ятайте, що насильство над вами не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2. Ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою та не ображали.
4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
5. Поділіться своїми проблемами з батьками, куратором, соціально-психологічною службою, зверніться до поліції.
6. Не вірте у погрози з боку кривдників.
7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.
9. Не допускайте думки, що ви заслужили на погане ставлення до себе. Ніхто, в тому числі рідні люди, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко – це карається законом.
10. Розбіжності та суперечки можуть траплятися час від часу. Якщо вони трапляються, намагайся зберігати спокій і вирішувати їх ненасильницькими методами. Докладай усіх зусиль для того, щоб не провокувати насильства та не відповідати на провокацію насильством.
11. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

Кожна 5-а дитина страждає від сексуального насильства

Страшно, чи не так?
А про «грумінг» чули колись?
Ні, це не про комплекс процедур по догляду за собаками.

Грумінг — одна з форм сексуального насильства, умисна пропозиція, зроблена дорослою людиною, яка хоче зустрітися з дитиною для вчинення дій сексуального характеру — насильства, розбещення, експлуатації.

Інтернет технології в цій ситуації не спростили життя, а навпаки, загнали у глухий кут! Через листування в соціальних мережах, месенджерах чи онлайн чатах, дитина навіть не здогадується, хто сидить по той бік екрану, і найголовніше – які наміри у тієї людини.

Впродовж 2019-2020 років Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Покладемо край сексуальній експлуатації та насильству над дітьми в мережі Інтернет / End Online Child Sexual Exploitation and Abuse @Europe (EndOCSEA@Europe), за підтримки Офіс Ради Європи в Україні – Київ, у якому взяло участь 200 дітей. Головна мета проєкту – підтримка участі дітей у боротьбі з сексуальним насильством онлайн.

Активність дітей під час проєкту просто вражає.

 • Діти провели своє опитування, організували просвітницькі заходи із залученням однолітків,
 • Діти долучилися до розробки Національної стратегії захисту дітей у цифровому середовищі на 2021 – 2026 роки,
 • Діти взяли участь у міжнародних та національних заходах, де представили свої позиції парламентарям і державним службовцям.

Завдяки громадській групі «Голос дітей», яка об’єднує близько 30 дітей та молодих людей, віком від 12 до 19 років, з різних регіонів України, було підготовлено соціальний відео-ролик на тему кібергрумінгу.

В свою чергу, ми хочемо наголосити – будьте ближчими до своїх дітей! Звертайте увагу на найдрібніші зміни у настрої, поведінці свого чада. Не будьте осторонь, коли ваша дитина хоче з вами поговорити. Налагоджуйте дружні відносини. Довіра між батькам и та дітьми відіграє надзвичайно важливу роль у житті дітей та їхній безпеці.

Пам’ятайте, ви завжди можете звернутися за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію за номерами: 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного), яка працює у будні з 12:00 до 20:00.

Також пишіть нам на електронні канали зв’язку – у телеграм чаті @CHL116111, на нашій сторінці у фейсбуці Національна дитяча “гаряча лінія” та у дірект Instagram @childhotline_ua

Давайте разом захищати та оберігати дітей.

#16 днів проти насилля

#психологічна служба

Мій дім – моя фортеця. Так кажуть, коли вважають власну домівку найбезпечнішим місцем на планеті, місцем, де можна уникнути несправедливості та кривди. Але що робити, якщо власний дім є пасткою і загрозою для життя?

 • Потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною, адже людство не раз переживало пандемії. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу. Зберігати авторство свого життя: планувати свій день, виходячи зі своїх потреб – це і спільний час з рідними, і час для свого задоволення (відновити хобі, вивчати іноземну мову, читати, дивитись фільми, слухати музику чи писати її та багато іншого); професійні завдання, коли працюєш у режимі онлайн.
 • Фізична активність (зараз вона просто необхідна!). Вчені довели, що фізичні вправи чи ранкові/вечірні прогулянки підтримують наш психологічний і емоційний стан, і тим самим зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.
 • Розподілити між собою ролі. Особливо це стосується сімей, де є діти. Не забувайте про те, що дітям потрібна ваша підтримка. Адже навчання перейшло в режим онлайн і не всім дітям вдається самотужки опрацьовувати новий матеріал, окрім цього, вони звикли до активності, відвідували різноманітні гуртки і просто гуляли з друзями.
 • Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. Це допоможе знімати навантаження на одну людину і згуртовувати вашу сім’ю. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти. Можна спільно переглядати фото чи відео з сімейних подій, поїздок.
 • Дозвольте собі мріяти, обговорюйте майбутні плани. В такий спосіб ви зможете переключати свою увагу на позитив, отримуючи радість та ресурс.

Наші спеціалісти психологічної служби  Наталія Сторожук та Світлана Поліщук у цей нелегкий для всіх період надають поради всім учасникам освітнього процесу та працюють у режимі он-лайн :

http://posekmodule.km.ua/

Facebook

Наталія Сторожук: Viber – +380987501511;

Світлана Поліщук:  Viber –  +380978721735

 

У зв’язку із збільшенням кількості випадків суїциду серед підлітків та молоді під  психологічним натиском та маніпулятивними челенджами  соціальних мереж просимо ознайомитись із наступною інформацією.

“Мені не байдуже”. Як допомогти людині, яка хоче накласти на себе руки

Більшість визнає, що самогубство – це прикра тема, яка, однак, ніколи не торкнеться їх особисто, тому уникають її обговорювати. Але реальність така, що самогубство входить до десятки найпоширеніших причин смертності.
Для України проблема суїцидів — більш ніж актуальна. Причиною суїциду підлітків та молоді виступають стосунки з близькими, конфлікти з однолітками, проблеми з особами протилежної статі, зокрема нерозділене кохання, труднощі, пов’язані з навчанням, страх перед кримінальною відповідальністю, виховання в неповних сім’ях, випадки сексуального насилля, смерть товаришів та родичів. Також однією з причин суїциду виступає інтернет. Жахливим є те, що в Україні присутні так звані “групи смерті”, адміністратори яких доводять молодь до самогубства. Зокрема соціальна мережа “Тік Ток” та інші соціальні мережі розповсюджують відеозапис із маніпулятивними закликами, щодо заподіяння собі шкоди . У ті хвилини, коли рідні і близькі нічого не підозрюють, їх дитина може обирати у соцмережах квести в так званих «групах смерті».
Говорити на тему суїциду важливо і потрібно для того, щоб убезпечити близьку людину від самогубства. Ось тільки потрібно розібратися, як правильно розмовляти з такими людьми, оскільки саме ви можете опинитися з ними поруч в силу певних обставин.

Слухати, висловлювати співпереживання, пропонувати підтримку – головні способи допомоги у складний період.

Стратегії правильної поведінки у подібних ситуаціях:

Поважайте їхні відчуття

Коли хтось виражає близькі до самогубства настрої, найбільш співчутлива реакція – сприйняти й надати особливого значення його думкам.
Це можна зробити зі словами: “Я піклуюся про тебе”, “Мені не байдуже” чи “Я співчуваю, що тобі так сильно болить”.
Але не потрібно заглиблюватися у почуття людини чи наполягати на тому, що ви переживали щось схоже, а тепер розумієте її.
Уникайте фраз на зразок: “У тебе ще стільки всього, для чого потрібно жити”, “Усе могло б бути й гірше”, “Твоє життя не таке уже й погане”, “Я не розумію, чому ти так почуваєшся”, “Все налагодиться найближчим часом”.

Звертайтеся до спеціалістів у разі потреби

Коли помітно, що небезпека самогубства надто близька, варто одразу звернутися до психолога, соціального педагога, лікаря чи правоохоронних органів.

Ставте прямі запитання

Обмін повідомленнями з людиною на межі – одни із найважливіших інструментів її підтримки. Відповідайте на її дописи чи меседжі не просто смайликом або одним словом.
Ставте прямі запитання: “Як ти? Чи тобі потрібна допомога? Давай поспілкуємося. Ти і правда хочеш вчинити самогубство?”
Хоча запитати прямо, чи збирається людина нашкодити собі – незручно, це необхідно для того, щоб переконатися, чи потрібна термінова допомога.

Залучайте друзів

Коли ви бачите, що людина поширює у соцмережі думки про суїцид, не чекайте, доки хтось із його найближчого оточення зреагує.
Налагодіть контакти із його друзями самі.

Ви можете сказати: “Слухай, я турбуюся щодо останнього посту Олеся, наприклад. Я не знаю його достатньо добре, щоб запропонувати свою підтримку. Як думаєте, чим ми можемо йому допомогти?”.

Усвідомлюйте свою роль

Люди, які дійсно хочуть зарадити, повинні чітко усвідомлювати свою роль. Члени родини, близькі та друзі можуть часто контактувати з людиною, яка переживає важкий період.
Натомість, якщо ви віддалено пов’язані з людиною, мудро – запропонувати свою менш активну підтримку.

Пам’ятайте, лікування й реабілітація можливі

Дослідження доводять, міф про те, що люди зі схильністю до самогубств ніколи не позбавляються її, легко спростувати.
“Лікування може бути доволі успішним, – ділиться Стубер.
Більшість відомих мені пацієнтів, які намагалися вчинити суїцид, щасливі, що лишилися живими. У людей з’явилося розуміння – вони не самотні зі своєю проблемою і не варто боятися звернутися за допомогою”.

       В Україні спостерігаються високі темпи зростання шкідливих звичок: алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління, через  які щороку помирає близько тисячі українців. З цією проблемою зіштовхуються в усьому світі, і Україна – не виключення.
Напередодні літніх канікул в умовах воєнного стану працівники психолого-педагогічного відділу НРЗВО «Кам’янець-Подільський інститут» та ВСП Кам’янець-Подільського фахового коледжу – Сторожук Наталія, Макогнюк Людмила, Гуменюк Інна зосереджують увагу на профілактиці шкідливих звичок та  протиправної поведінки молоді. Були проведені: бесіда з елементами тренінгу «Алкоголю, тютюну, наркотикам скажи – НІ!», тренінг «Шкідливі та корисні звички, їх вплив на здоров’я молоді», анкетування «Ти й наркотики», «Міф чи реальність».
           У рамках співпраці, 02.06.2022 р., було запрошено спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун): практичний психолог Заїка Тетяна та фахівець соціальної роботи Лабатий Давид, які провели цікаву зустріч зі студентами щодо профілактики залежності молоді від нікотину, алкоголю та наркотиків під назвою «Алкоголізм та наркоманія – біда цілого суспільства».
          Дякуємо усім, хто долучився до даних заходів та щиро вдячні студентам за активну комунікацію та цікаві запитання й коментарі! Разом до перемоги! Бережіть себе!!!

На виконання листа Міністерства освіти і науки Українивід 10.09.2019 від 1/9-570 щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, листа Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області від 09.09.2019 № 06.2.3..-08/13/2329 та листа Департамента освіти і науки облдержадміністрації від 16.09.2019 № 2302-41/2019 в Подільському спеціальному коледжі Подільський Коледж проведено ряд заходів серед студентів перших курсів, спрямованих на інформування студентів про сутність явища “булінг”, його види та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) й формування нетерпимості до цього явища. Сторожук Наталія Романівна, соціальний педагог коледжу, разом із Поліщук Світланою Вікторівною, практичним психологом, провели також анкетування першокурсників та подарували пам’ятку про те як захиститися від булінгу й з інформацією про національні “гарячі” лінії для дітей.

В Подільському спеціальному коледжі відбулась бесіда-застереження «Булінг: вчинок та його відлуння». Гонтар Віта Віталіївна, біблотекар І категорії Кам’янець-Подільської міської ЦБС бібліотеки-філії № 2, підготувала виставку літератури та наочність, присвячену проблемі булінгу у суспільстві та у дитячому середовищі. Петрик Ганна Вікторівна, заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, провела бесіду «Протидія булінгу в дитячому середовищі», метою якої є ознайомлення з поняттям булінгу, його видами та проявами формувати негативне ставлення до булінгу. Дякуємо за цікаву та пізнавальну інформацію, гарні враження та чудову атмосферу й обговорення теми.


Сторожук Наталія Романівна

Посада: керівник психологічної служби, соціальний педагог
Кваліфікаційна категорія: викладач
Email: natalilenik82@gmail.com
Дата народження: 31 серпня 1982 р.
Освіта: вища

Педагогічне кредо: «Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання».
Життєве кредо: «Доброти і людяності ніколи не буває забагато».

1. Кам’янець-Подільський державний університет, 2004 р., спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література», кваліфікація вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури та українознавства.
2. Кам’янець-Подільський державний університет, 2006 р., спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література», кваліфікація магістра педагогічної освіти, викладача української мови і літератури.

2015 р. – викладач української мови, літератури та світової літератури Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату (на сьогодні – Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж).
2016 р. – по даний час – викладач соціальних дисциплін кафедри психології і соціальної роботи Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу.

 1. 25.03.2015 р. – 23.04.2015 р. – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, на кафедрі історії української літератури та компаративістики, тема «Застосування новітніх технологій навчання при викладанні навчальної дисципліни «Українська література»»;
 2. 24.10.2016 р. – 24.04.2017 р. – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, на кафедрі соціальної педагогіки і соціальної роботи, тема «Вдосконалення професійних навиків соціального працівника щодо ведення документації».
 3. Тернопільський національний економічний університет на кафедрі психології та соціальної роботи за програмою підвищення кваліфікації (стажування), тема «Вдосконалення організації навчального процесу у вищих навчальних закладах», з 21.10.2019 по 21.04.2020, наказ університету від 21.10.2019р. № 303-К/тр.
 4. Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка. Цифрова компетентність. 19.02.21-06.03.21
 5. Вінницький соціально-економічний інститут ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» за програмою підвищення кваліфікації на освітній платформі «Соціальна перспектива», тема «Інновації та кращі практики у роботі викладача -2021» з 29.03.2021 до 18.04 2021р. (30 год.)
 6. Вища школа Агробізнесу в Ломжі (Польща). Міжнародне стажування «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової перед вищої та вищої освіти» в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя, з 25.10.2021р. по 03.12.2021р.180 год. (6 кредитів ECTS) NO.WSA/42/12/2175. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка на кафедрі історії української літератури і компаративістики, тема «Удосконалення науково-теоретичного і практичного рівнів викладання дисципліни «Українська література» для студентів фахового коледжу», з 11.10.2022р. по 12.12 2022р., наказ від 10 жовтня 2022 року №560-К.

     Соціальний педагог – це педагогічний працівник, який входить до складу психологічної служби закладу, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту студентів коледжу та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості. Психологічна служба в навчальному закладі керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України, Етичним кодексом психолога та соціального педагога.
    Соціальний педагог тісно співпрацює з органами охорони здоров′я, соціального захисту, сім′ї та молоді, внутрішніх справ, а також із громадськими і благодійними організаціями.
    Напрями діяльності з учасниками освітнього процесу закладу освіти. Види та форми роботи:
– діагностика;
– профілактика, у тому числі розвиток соціальних навичок;
– навчальна діяльність;
– консультування;
– зв’язки з громадськістю;
– просвіта;
– організаційно-методична робота.

Графік роботи:
Понеділок 14.00 – 18.00
Вівторок 14.00 – 18.00
Середа 14.00 – 18.00
Четвер – Методична робота
П’ятниця 14.00 – 18.00

Контакти:
email: natalilenik82@gmail.com
Тел.: 0987501511

    Інформація для студентів:
    У яких випадках звертатися до соціального педагога?
– якщо у Твоїй родині є проблеми, які Тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;
– якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації;
– якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків;
– і просто коли Тобі здається, що всі інші відвернулися від Тебе і ніхто тебе вже не зрозуміє…

ТЕЛЕФОНУЙ! ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!

    Національна “гаряча лінія” з попередження булінгу, домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного); 0 800 500 225 або 116 111 (короткий номер з мобільного)
Єдиний телефонний номер системи надання безплатної правової допомоги: 0800 21 31 03
    Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні) 0 800 505 501 дзвінки в межах України безкоштовні , або короткий номер 527 безкоштовно для абонентів МТС, Київстар, life:)

БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО, КОНФІДЕНЦІЙНО.


Макогнюк Людмила Яківна

Дата народження: 09.02.1985р.

Життєве кредо: ««Кожен дає іншому те, що має в своєму серці»
Професійне кредо: «Найголовнішою людиною на світі є та людина, яка перед тобою. Прийми і зрозумій її такою якою вона є»

1.Чортківське педагогічне училище ім. О.Барвінського,2000-2004рр., спеціальність «Початкове навчання», кваліфікація вчителя початкових класів, організатора дитячої технічної творчості.
2. Кам’янець-Подільський національний університет ім.І.Огієнка, 2008-2010рр., спеціальність «Педагогічна освіта», кваліфікація бакалавра педагогічної освіти, фахівця в галузі освіти, дефектолога-вихователя шкільних, дошкільних соціально-реабілітаційних закладів для осіб з розладами мовлення.
3. Кам’янець-Подільський національний університет ім.І.Огієнка, 2011р.,спеціальність «Дефектологія» , кваліфікація логопеда, спеціального психолога.

2004 р.- вчитель технічної праці Кудринецької ЗОШ І-ІІІст.
2016 р.- вчитель початкових класів, практичний психолог Михайлівського НВК .
2021р.- практичний психолог Подільського спеціального навчально-реабілтаційного соціально-економічного коледжу.

 Основні напрями діяльності практичного психолога:

 • діагностичний;
 • просвітницький;
 • профілактичний;
 • розвивально-корекційний;
 • реабілітаційний;
 • консультаційний;
 • організаційно-методичний.

У пріоритеті роботи практичного психолога є:

 • забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання здобувачів освіти;
 • психологічна просвіта й профілактика негативних явищ в освітньому середовищі;
 • психологічне консультування здобувачів освіти, їхніх батьків і педагогічних працівників з питань особистісного розвитку, навчання, виховання;
 • проведення  індивідуальних та групових  психодігностичних  процедур серед учасників освітнього процесу, розробка рекомендацій за результатами проведених соціально-психологічних досліджень;
 • допомога в створенні комфортного психологічного клімату для здійснення  освітньо-виховного процесу;
 • корекційно-відновлювальна й розвивальна робота із здобувачами освіти;
 • організаційно-методична робота. 

Робота психолога дає можливість:

 • пізнати краще свою особистість, свої здібності, можливості та ін.;
 • зрозуміти себе та свої почуття, навчитися адекватно їх виражати;
 • полюбити себе та життя;
 • позбутися страхів, переживань, відчуття тривоги, самотності та ін.;
 • зберегти та відновити душевну рівновагу;
 • стати впевненим в собі та у своїх силах;
 • навчитися ставити цілі та досягати поставленої мети;
 • навчитися розуміти інших та налагоджувати стосунки з оточуючими;
 • навчитися уникати конфліктних ситуацій та мати навички вірно виходити з конфлікту;
 • мати навики ефективного спілкування;
 • навчитися знаходити вихід з проблемної ситуації.

Шановні студенти, якщо

 • ви хочете розібратися у своїх життєвих проблемах, покращити свій настрій, нарешті визначитися у прийнятті важливого для вас рішення;
 • зіткнулися з труднощами у навчанні: побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, не можете порозумітися з викладачами, адаптуватися у новому колективі та інше;
 • у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями, чи просто необхідно поговорити – ласкаво просимо до кабінету психологічної служби!

Ці та інші питання можуть стати як предметом індивідуальної

бесіди з психологом, так і однією з тем тренінгового курсу.

Конфіденційність та професіоналізм гарантуємо!

           Графік роботи практичного психолога:

                                Понеділок    09:00 – 13:00

                                Вівторок     09:00 – 13:00

                                Середа        09:00 – 13:00

                                Четвер       09:00 – 13:00

                                П’ятниця  09:00 – 13:00

    Метою психологічної служби є сприяння повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку студентів і створення умов для формування в них мотивації до самовиховання і саморозвитку.
    Завдання психологічної служби:
– психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу;
– захист психічного здоров’я;
– захист соціального благополуччя усіх його учасників: вихованців, студентів, педагогічних працівників;
– сприянні повноцінному розвитку особистості студентів, створенні для них умов для формування мотивації до самовиховання і саморозвитку;
– забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
– допомога студентам в адаптації до нових умов навчання;
– профілактика та корекція відхилень в інтелектуальному, психофізичному й особистісному розвитку;
– здійснення психологічного супроводу навчально-виховного процесу закладу;
– психологічна просвіта студентів, батьків, педколективу.


Данилевич Леся Іванівна

Посада: соціальний педагог ВСП Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут»
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії
Email: lady.danilevich33@gmail.com
Дата народження: 6 липня 1985р.
Освіта: вища
Життєве кредо: « Не кажи світові про те, що ти хочеш зробити – покажи як ти робиш»

 1. Кам’янець- Подільський національний університет ім. І.Огієнка, 2007 р., спеціальність «Психологія»

2007-2022рр. – соціальний педагог закладу дошкільної освіти № 16

2022 р. по теперішній час – соціальний педагог ВСП Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут»

11.06-15.06. 2012р., 29.10- 02.11. 2012р. – Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, підвищення кваліфікації за категорією соціальні педагоги, посвідчення №  184/8 від 02.11.2012р.

15.09 2018р.- 30.11.2018р. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка,  програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників та керівників закладів освіти: соціальний педагог, свідоцтво КП 02125616/147218

Соціальний педагог – це людина, яка покликана об’єднати усі зусилля сім’ї, навчального закладу, громадськості задля надання допомоги дитині, всебічного розвитку особистості, підготовки її до життя, професійної мобільності та сприяння швидкій адаптації.

Соціальний педагог:

 • здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми;
 • бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії, дитячої злочинності тощо), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді;
 • допомагає виявленню творчих нахилів, розкриттю здібностей підлітків, сприяє участі студентів у суспільно-корисній, волонтерській діяльності;
 • є посередником між навчальним закладом, сім’єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю; бере участь в організації їх взаємодії з метою створення умов для нормального розвитку молоді.

Працює за такими напрямками:

 • психологічна підготовка до навчання в коледжі;
 • адаптація студентів до умов перебування у закладі освіти;
 • організація роботи з студентами, які потребують особливої уваги ;
 • організація роботи з обдарованими студентами та студентами з творчими здібностями;
 • сприяння психологічному здоров’ю дітей, підлітків, батьків та викладачів;
 • попередження суїцидальної поведінки підлітків, насильницьких дій у родині та закладі освіти;
 • організація роботи з студентами пільгових категорій;
 • методична робота.

Графік роботи

Понеділок          08:30 – 17:30

Вівторок           08:30 – 17:30

Середа               08:30 – 17:30

Четвер             Методичний день

П’ятниця          08:30 – 17:30

Обідня перерва     13.00 -14.00


1HI7pnKAIN9M 2HmcVOu8V-_c
9-trRn9MKD0 41V621sFPQRo

Translate