Психолог – кваліфікований спеціаліст, який займається вивченням та коригуванням душевного стану людини, яка до нього звернулась за допомогою. Психолог може надавати допомогу в особистісних проблемах та у взаємовідносинах, допомагає адаптуватися та навчитися контактувати з оточуючими. Основне завдання психолога полягає у тому, щоб покращити емоційний стан та самопочуття людини.
Основна форма роботи психологів – бесіди. У своїй практиці психолог переважно використовує вербальні техніки. Під час консультації основне завдання психолога – допомогти клієнту знайти відповіді на питання, які його турбують.
Історія професії
Протягом XX століття в суспільстві поступово формувалося соціальне замовлення на психологічну діяльність (з’являлися юридичні документи, що регулюють статус, зміст і форми діяльності професійного психолога). Поступово формувалася система професійної освіти і підготовки психологів, створювалися професійні суспільства психологів, формувалися вимоги до професійної кваліфікації та досвіду фахівців-психологів.
Характер роботи:
Психолог повинен знати:
- Загальну психологі.
- Психологію розвитку і диференціальну психологію.
- Психологію особистості.
- Психодіагностику.
- Патопсихологію.
- Соціальну та сімейну психологію.
- Психологічне консультування.
- Проведення групових тренінгів.
Повинен уміти:
- Любити свою роботу і людей.
- Вміти слухати і чути.
- Мати індивідуальний підхід до кожного.
- Мати великий власний досвід.
- Використовувати комплексний, диференційований підхід.
- Бути різнобічним, освіченою людиною.
Професія на ринку праці
Психолог, як спеціаліст, затребуваний у багатьох установах, а також може працювати як самозайнята особа. Випускників факультетів психології запрошують на роботу:
- Освітні заклади;
- Дитячі садочки;
- Школи;
- Училища;
- Поліклініки та лікарні;
- МНС;
- Санаторії, профілактичні центри;
- Дитячі будинки, інтернати;
- Наркологічні служби;
- Тренінгові компанії;
- Рекрутингові агентства;
- Приватні компанії.
Психологи успішно працюють у кадрових службах, де проводять співбесіди з новими співробітниками, підбирають потрібні кадри, допомагають пройти процес адаптації. Такі спеціалісти спілкуються з працівниками для покращення ефективності роботи підприємства.
Психолог буде корисним у рекламному бізнесі, адже легко розрізняє настрої різних груп населення, що допомагає правильно розробити стратегії впливу.
Перспективи кар’єрного розвитку.
Професія психолога у сучасному суспільстві має неабияку престижність, актуальність та затребуваність.
Практично у кожному навчальному закладі, компанії, промисловому підприємстві є кваліфіковані фахівці, які допомагають людям знайти вихід з проблемних ситуацій та покращити свій душевний стан.
Переваги в роботі психолога
- Можливість допомагати людям.
- Відчуття потрібності та важливості власної професії.
- Можливість використовувати навичку в особистому житті, щоб мінімізувати конфлікти та непорозуміння, оцінювати власні сили та боротися з проблемами.
- Можливість постійного зростання та самовдосконалення.
- Психолог може працювати в установі, а може й на самого себе, що дозволяє самостійно планувати власний графік.
Споріднені професії
Під час вибору професії необхідно врахувати її спорідненість з такими професіями, як педагог, вихователь, соціальний працівник.