Помилка в браузері “З’єднання не конфіденційне”

Помилка в браузері “З’єднання не конфіденційне”

Доброго дня! Мене звати Вадим Володимирович КАСАП, Завідувач «ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ»  інститута.

Хочу вам розповісти та підказати як позбутися такої помилки яка з’являється майже у всіх в кого на персональному комп’ютері чи ноутбуці встановлена ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА WINDOWS 7 та WINDOWS XP під час роботи

в браузері Google Chrome, Opera зіштовхнулись з помилкою “З’єднання не конфіденційне” або “Цей сайт не може забезпечити захищене з’єднання”. Багато сайтів перестали завантажуватись і стали недоступними. В той же час, користувачі Windows 10 та Windows 11 такої помилки не спостерігали.

Чому з’явилась помилка “З’єднання не конфіденційне”

Справа в тому, що 30 вересня 2021 року закінчився термін дії кореневого сертифікату DST Root CA X3. Через це пристрої, що застаріли і які давно не отримували оновлень (ті, що працюють під керівництвом Windows 7 та Windows XP) і не підтримують новий кореневий сертифікат ISRG Root X1, перестали довіряти старому сертифікату. Тому, під час відвідування сайтів, які використовують сертифікати від Let’s Encrypt, браузер попереджає або не може встановити захищене з’єднання.

Для розв’язання даної проблеми в Windows XP – це єдиний спосіб встановити Mozilla Firefox 52.9 – остання версія популярного браузера, що підтримує Windows XP.

Крім того, цей браузер дозволяє уникнути помилки “З’єднання не конфіденційне”, що з’являється в інших браузерах з жовтня 2021 р.

Мова інтерфейсу – українська.

Для розв’язання даної проблеми в Windows 7 потрібно самостійно встановити в системі кореневий сертифікат.

Встановлення кореневого сертифікату в Windows 7

 1. Завантажте кореневий сертифікат ISRG Root X1 для Windows 7 з сайту Let’s Encrypt в формате der або тут

 2. Запустіть файл, що скачали. Дозвольте його відкриття

 3. У вікні, що відкрилось, оберіть кнопку “Установить сертификат…” (Встановити сертифікат)

 4. У вікні “Мастер импорта сертификатов” (Майстер імпорта сертифікатів) оберіть кнопку “Далее” (Далі)

 5. На наступному кроці майстра оберіть варіант “Поместить сертификаты в следующее хранилище” (Помістити сертифікати в наступне сховище) та оберіть кнопку “Обзор” (Огляд), щоб обрати місце розміщення сертифікату.

 6. У вікні “Выбор хранилища сертификата” (Вибір сховища сертифіката) оберіть папку “Доверенные корневые центры сертификации” (Довірені кореневі центри сертифікації) та оберіть кнопку “ОК”

 7. Після цього у вікні “Мастер импорта сертификатов” (Майстер імпорту сертифікатів) оберіть кнопку “Далее” (Далі).

 8. На наступному кроці майстра оберіть кнопку “Готово”.

 9. У вікні “Предупреждение безопасности” (Попередження безпеки) підтвердіть встановлення сертифікату, обравши кнопку “Да” (Так)

 10. У наступному вікні оберіть кнопку “ОК”

 11. У вікні “Сертификат” (Сертифікат) оберіть кнопку “ОК”

Після встановлення сертифікату перевірте роботу браузера. Якщо деякі сайти все ще не відкриваються, очистіть історію і кеш браузера.

 

Translate