Озеленювач – це працівник, який займається озелененням територій біля будинків, вулиць та міст, створює красу в парках за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.
Історія професії. Вважається, що попит на професію виник 6 тис.р. до н.е., адже тоді, квіти стали приносити в жертву Богам, прикрашати ними храми (вінком із квітів прикрашали голови воїнів-переможців). У гробницях фараонів археологи знаходять засушені квіти. Спочатку вирощували квіти як продукт харчування, зокрема, жоржини, а з часом як квітку для душі. Набагато
пізніше люди стали прикрашати свої присадибні ділянки квітами. Висячі сади Семіраміди є одним з Семи чудес світу та найяскравішим прикладом озеленення. В Європі перші сади з’явились при середньовіч
них монастирях. Археологічні дослідження засвідчують, що на території України деревні та квіткові дикорослі рослини висаджували ще близько 4 тис. до н.е. переважно з метою отримання продуктів харчування. Цим була зумовлена зміна природного ландшафту на культурний.
Характер роботи:
- готує ґрунт, посадковий матеріал, добрива;
- проводить облаштування клумб, рабаток, партерів і бордюрів, посів ґрунтових трав на горизонтальних поверхнях;
- здійснює догляд за зеленими насадженнями за допомогою простих інструментів і пристосувань;
- виконує складні роботи із застосуванням машин і механізмів;
- відбирає сіменники однолітніх квіткових рослин, вирощує саджанці відводками від маточних кущів;
- виконує особливо складні роботи, пов’язані з вирощуванням рослин на гідропоніку вегетативним їх розмноженням;
- доглядає за рослинами в міських умовах із застосуванням засобів малої механізації.
Професія на ринку праці
Перспективи кар’єрного розвитку
У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері озеленення зростає.
Споріднені професії
Під час вибору професії необхідно врахувати її спорідненість з такими професіями, як квітникар, флорист, ландшафтний дизайнер.