Ректор інституту

Тріпак Мар’ян Миколайович

 

   Заслужений працівник освіти України, Академік НАН вищої освіти України,
кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри інституту
ректор НРЗВО “Кам’янець-Подільський державний інститут”

 

 

  

    Народився 22 березня 1975 року в селі Котелеве Новоселицького району Чернівецької області в сім’ї робітників.

Мар’ян Тріпак – провідний науковець, кризис-менеджер, успішний менеджер у галузі вищої освіти, керівник високого рівня професіоналізму, ініціативний лідер трудового колективу, який очолює, креативний й талановитий педагог, високоосвічена культурна особистість.

З листопада 2022р. обраний на посаду ректора Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (далі – Інститут) (підстава: наказ МОН України від 07.11.2022р. №294-к)

У свій час Мар’ян Тріпак обіймав посади:

  • бухгалтера по витратних розрахунках, заступника головного бухгалтера агрофірми «Маяк» Новоселицького району Чернівецької області;
  • спеціаліста І категорії, головного спеціаліста, начальника відділу доходів Новоселицького районного фінансового управління Чернівецької облдержадміністрації;
  • старшого викладача, доцента кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ);
  • завідувача відділу післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, заступника декана факультету довузівської, післядипломної та магістерської підготовки Тернопільського національного економічного університету;
  • директора Кримського навчально-наукового інституту економіки, управління та туризму Тернопільського національного економічного університету;
  • в.о. директора Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету;
  • у листопаді 2022р. обраний на посаду ректора Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (далі – Інститут) (підстава: наказ МОН України від 07.11.2022р. №294-к).

 

Загальний стаж трудової діяльності – 30 років. Стаж педагогічної роботи у вищих закладах освіти – 23 років.

Мар’ян Миколайович Тріпак – науковець з високим інтересом до нових науково-дослідних парадигм розвитку освіти, науки, соціально-економічної сфери, інклюзивної освіти, навчання та суспільства, розвитку партнерства та співпраці.

    Особливо значимі результати діяльності Мар’яна Тріпака на посаді директора Кримського навчально-наукового інституту економіки, управління та туризму Тернопільського національного економічного університету.

    За короткий період часу з навчально-консультативного пункту Тернопільського національного економічного університету був відкритий інститут та збільшився контингент студентів втричі. Кримський інститут за період директорства Тріпака М.М. став основним вузом в АР Крим для підвищення кваліфікації та перепідготовки державних службовців з викладанням українською мовою. Найважливіше зазначаємо, що Мар’ян Миколайович проявив себе як кризис-менеджер у 2013-2014 рр., саме коли розвивалися події анексії АР Крим з боку російської агресії в Україні. Всі українські вузи в АР Крим сепаратиська кримська влада почала захоплювати і переманювати всіх студентів у так званий федеральний університет у м. Сімферополі. Незважаючи на великий тиск з боку сепаратистів, всі студенти були переведені на відповідні факультети Тернопільського національного економічного університету, що дало змогу продовжити Державну атестацію до 31 травня 2014 року. Більше того, до 31 травня 2014 року над Кримським інститутом майорів наш синьо-жовтий український прапор і надалі проводилась проукраїнська робота. Для того, щоб сепаратисти заспокоїлись, директором інституту було прийнято таємне рішення надати в м. Сімферополь списки студентів, які давно закінчили вуз (замість існуючого контингенту). Директором інституту особисто проводилась допомога нашим військовим кораблям (продуктами харчування, одягом, тощо): корвету «Хмельницький», корвету «Тернопіль», «Черкаси», «Славутич» , «Сагайдачний» та інші, оскільки командири цих кораблів були слухачами магістратури інституту. На жаль не всі командири цих кораблів виявились патріотами нашої країни.
    З гордістю можемо стверджувати, що Мар’яну Миколайовичу вдалось провести Державну атестацію при дуже складній ситуації, що в процесі дозволило, можливо єдиному з вузів в АР Криму вручити 176 українських дипломів «Магістра», «Спеціаліста» і «Бакалавра». Не мало важливо, що директору інституту, на той час, вдалось розрахувати по заробітній платі усіх своїх підлеглих працівників і викладачів, при блокуванні всієї банківської системи в АР Крим. А також, 95% відсотків всіх коштів, що сплатили студенти за навчання були перевезені ним особисто у головну бухгалтерію Тернопільського національного економічного університету. Все майно інституту і архів збережено і перевезено на склади у про-українсько-налаштованих патріотів. Було багато погроз директору спочатку (вересень-грудень 2013) з боку так званих «антимайданівців», а потім (з січня 2014 року) і сепаратистів, які постійно переманювали на свій бік… обіцявши посади, квартири, приватний інститут тощо. Тріпак М.М. не зламався і обрав єдино-правильний шлях бути українцем і патріотом своєї країни, робити і творити на благо українського народу.

    Отже, спогади про події у Криму та глибоке усвідомлення свого обов’язку як громадянина України сприяли заснуванню (уже у Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі) Калинової алеї Слави у пам’ять про героїв, які виконували в зоні проведення антитерористичної операції військовий обов’язок по захисту територіальної цілісності України та Небесної сотні (квітень 2017 року). Встановлена меморіальна дошка майору Роману Наглюку, який загинув в АТО.
    З липня 2014 року по червень 2015 – в.о. директора коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету. Не легкий етап управління припав саме в цьому коледжі. Отримавши в підпорядкування коледж, який знаходиться територіально в м. Калуш Івано-Франківської області, де проходила відповідна реструктуризація Калуського коледжу і поділ його студентів і державного майна між ТНЕУ і вузом м. Івано-Франківська відповідно до наказу МОН України. А також за коледжем числилась заборгованість по зарплаті і стипендії в розмірі 500 тис.грн. у розрізі спеціального і загального фондів кошторису Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій. За декілька місяців роботи Мар’яном Миколайовичем розроблено і затверджено МОН України і ректоратом Тернопільського національного економічного університету всі необхідні документи для діяльності коледжу вже в м.Тернопіль. Проведено підбір кваліфікованих кадрів і викладачів для ефективної діяльності Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету. І основне – погашена заборгованість по заробітній платі та стипендії студентам, яка виникла по недбалості та неправильному перерозподілі бюджетних ресурсів попереднього керівника коледжу та головного бухгалтера.

     Особливо вагомими та ефективними є результати трудової діяльності Мар’яна Миколайовича на посаді директора Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу. За досить незначний час вдалося досягти принципово нових змін у життєдіяльності коледжу – провадження своєї діяльності у вищій та передвищій освіті. Життєве кредо Мар’яна Миколайовича «Жити – означає працювати. Праця на благо інших є справжнім життям людини» сприяли реалізації стратегічних задумів та планів щодо визначення перспектив розвитку коледжу. 2016 рік – велась цілеспрямована робота над збереженням традицій технікуму-інтернату (коледжу), розвиток та вдосконалення напрацювань попередніх керівників, викладацького колективу та працівників закладу. Велась активна робота у реформуванні та трансформації Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату у Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж: впровадження затвердженого Статуту, навчально-методичної, наукової та нормативно-правової документації згідно Закону України «Про вищу освіту» зі створенням Вченої ради коледжу та інших підрозділів коледжу, збереження та матеріально-фінансове заохочення кадрового потенціалу технікуму, а потім коледжу.

У 2016 році відбувалась успішна робота над започаткуванням поступового перетворення технікуму-інтернату у коледж як заклад вищої освіти, а саме: реорганізація технікуму-інтернату в коледж з підготовкою освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр; розробка перспективної програми раціонального використання коштів загального та спеціального фондів; розвиток матеріально-технічної бази закладу орієнтуючись на міжнародні стандарти; розширення співробітництва з підприємствами та державними установами як Хмельниччини, так і всієї України для ефективної практичної підготовки фахівців та подальшого їх працевлаштування; зміна внутрішнього трудового розпорядку, щодо виходу викладачів на роботу згідно розкладу занять; забезпечення міжнародних стандартів якості освітніх послуг, підвищення міжнародного авторитету технікуму–інтернату; кооперація коледжу з іншими ВНЗ зарубіжжя для вирішення фундаментальних та прикладних проблем підвищення якості освіти; сприяння розширенню наукових, ділових та культурних зв’язків студентської молоді технікуму й країн Європейського Союзу; проведення маркетингових досліджень європейського ринку, пошук і впровадження ефективних механізмів експорту/імпорту освітніх послуг; підвищення ролі студентського самоврядування як рівноправного партнера в управлінні навчальним закладом; надання Раді студентів кабінету з всією необхідною оргтехнікою (комп’ютер, принтер, меблі, Інтернет тощо); створення оптимальних умов для роботи, навчання, відпочинку і творчого розвитку особистості, підтримка мистецьких та спортивних гуртків тощо.

У 2016 році відбулось ліцензування ОС «БАКАЛАВРА» для спеціальностей: «Економіка», «Облік і оподаткування» та «Соціальна робота», розпочата робота над ліцензуванням ОС «БАКАЛАВРА» інших спеціальностей, які відповідають зручностям робочого місця нашого контингенту студентів та роботу над акредитацією спеціальності: «Економіка підприємств» та «Бухгалтерський облік» для ОКР «молодшого спеціаліста (бакалавра)» на нові «Економіка», «Облік і оподаткування» і атестацію загальноосвітньої діяльності нашого коледжу.

2017 рік – рік докорінних змін в історії коледжу: визначено якісно нові пріоритети діяльності навчального закладу, змінено бачення перспектив його розвитку. Важлива та знакова подія (в листопаді 2016 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11. 2016 року № 1434 «Про перейменування Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату» змінено тип та перейменовано Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат у Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж) вимагала від керівника низки стратегічних рішень. Уже в січні 2017 року створено робочу групу, яка працювала над новою редакцією Статуту Подільського коледжу. Статут Подільського коледжу затверджено наказом МОН України від 10.02.2017 року № 200. У 2017 році структуру навчального закладу  приведено у повну відповідність до структури, визначеної ЗУ «Про вищу освіту» та Статутом коледжу. Зокрема, відповідно до Статуту коледжу діє Вчена рада, Наглядова рада; створено факультет економіки та управління,  три кафедри: кафедра економіки, фінансів, обліку та оподаткування, кафедра соціальної роботи та психології, кафедра інформаційної діяльності, документознавства та фундаментальних дисциплін.

2018 рік – рік становлення коледжу як закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність не лише за ОКР молодшого спеціаліста, а й за ОС молодшого бакалавра, бакалавра. Станом на 1 вересня 2018 року Подільському коледж надано право провадити освітню діяльність:

  • за ОС бакалавра зі спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 231 «Соціальна робота», 053 «Психологія» (за денною та заочною формами навчання);
  • за ОС молодшого бакалавра зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (за денною та заочною формами навчання);
  • окрім того, коледж має відповідні ліцензії на провадження освітньої діяльності з підготовки фахівців за ОКР молодшого спеціаліста зі спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 231 «Соціальна робота».

Пріоритетним у 2018 році, з огляду на контингент студентів (вихованці коледжу – молоді люди з інвалідністю), залишалося питання  забезпечення здобувачам вищої освіти спеціального навчально-реабілітаційного супроводу, доступу до якісної вищої освіти з урахуванням обмежень їх життєдіяльності. В полі зорі та особистого контролю перебувало питання науково-дослідної активності коледжу. 2018 рік став роком напруженої роботи щодо повернення коледжу з 2019 року на фінансування з державного бюджету (ЗУ «Про державний бюджет  України на 2019 рік» Подільський коледж переведено на державне фінансування як коледж загальнодержавного значення).

2019 рік – рік становлення коледжу як закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність не лише за ОКР молодшого спеціаліста, а й за освітніми ступенями молодшого бакалавра, бакалавра.

05.09.2019 року Коледж отримав право на здійснення освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти зі спеціальностей: 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 231 «Соціальна робота» (Наказ МОН від 05.09.2019 № 956-л).

2020 рік – рік, присвячений напруженій роботі над акредитацією освітньої програми «Облік і оподаткування», активній та інтенсивній комунікації з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти та високою оцінкою агентства діяльності коледжу.

Так, 11-13 березня 2020 року в Подільському коледжі відбулась успішна комунікація колективу закладу та адміністрації з експертною групою, яка проводила акредитаційну експертизу ОПП “Облік і оподаткування” за освітнім рівнем “Бакалавр” спеціальності 071 “Облік і оподаткування”.

05 серпня 2021 року призначений на посаду виконуючого обов’язки ректора Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» на термін з 05 серпня 2021 року до призначення керівника в установленому законодавством порядку, але не пізніше, ніж до 04 лютого 2022 року (відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 05 серпня 2021 року №310-к), перебував на посаді .

У звітний період представляв Коледж та Інститут у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, у тому числі з представниками закладів вищої освіти, громадських організацій, міжнародними партнерами і діяв у межах повноважень, передбачених Законом України «Про освіту», «Про вищу освіту», контрактом про призначення  на посаду директора.

У зв’язку з реорганізацією Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу (ПОСПЕЦНАРСЕК) відповідно до Наказу МОНУ від 13.09.2021р. №979 «Про реорганізацію Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу» Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» є правонаступником коледжу.

У травні 2021 року отримано Розпорядження Кабінету Міністрів від 12 травня 2021 року 498-р «Про утворення Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут”». У серпні 2021р. отримано Наказ МОН України від 04.08.2021р. № 886 «Про утворення Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут»» та у вересні 2021р. розпочато реорганізацію Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу (Наказ МОН України від 13 вересня 2021р. № 979).

Рішенням Вченої ради Інституту (протокол від 01.12.2021р., №1) започатковано діяльність Відокремленого структурного підрозділу Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут», який зареєстрований у реєстрі ЄДРПО 22 грудня 2021 року.

Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” – єдиний на Україні заклад вищої освіти, який згідно свого Статуту, провадить освітню діяльність для студентів з фізичними обмеженими можливостями у структурі якого: «наглядова рада», «вчена рада», «фаховий коледж», «факультети», «навчальні інститути», «кафедри», «Реабілітаційно-медичний центр НРЗВО «КПДІ»» тощо.

З метою забезпечення безбар’єрного доступу студентів з порушенням опорно-рухового апарату до всіх інформаційних, культурних, просвітницьких ресурсів міста, ректором налагоджено плідну співпрацю з відповідними установами міста щодо спонсорської допомоги Інституту з метою надання спеціально обладнаних електромобілів, забезпечення супроводу його вихованців у ході загальноміських заходів, завдяки співпраці Мар’яна Миколайовича з Кам’янець-Подільською районною радою, студенти з інвалідністю в рамках міжнародного проєкту співпраці Кам’янець-Подільської районної ради з міжнародними партнерами, отримали спеціальний автомобіль, обладнаний для переміщення молодих людей, які переміщаються на кріслах колісних, милицях, ходунках тощо.

Особливу увагу ректор Інституту приділяє оздоровчій реабілітації студентів з інвалідністю (в ЗВО 70 % здобувачі з інвалідністю). У Інституті створений оздоровчо-реабілітаційний відділ, у якому проводиться реабілітація для студентів Інституту, які пересуваються на кріслах колісних. Є вже перші відмінні результати. Студентка ЗВО, яка до вступу у Інститут все своє життя переміщалась за допомогою крісла колісного, після реабілітації може переміщуватись за допомогою ходунків та без допоміжних засобів.

З 2021 року у зв’язку з утворенням Інституту відбулась перереєстрація та присвоєно назву наукового видання «Інклюзія і суспільство», у грудні 2022 року науковий журнал «Інклюзія і суспільство» включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України.

У 2022 році здійснено ліцензування освітньої діяльності за другим (магістерським) рівнем вищої освіти (Наказ МОН від 03.06.2022 № 100-л). У 2022 році ВПЕРШЕ в НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» відбувся набір здобувачів освіти за ОС магістра за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування.

Розвиток обдарованої студентської молоді, їх талантів, здібностей – це питання, яке у постійному полі зору керівника.

Останні роки діяльності закладу вищої освіти – це результативна та ефективна активізація науково-дослідної роботи студентів та науково-педагогічних працівників.

З початку кровавої російсько-української війни під керівництвом Мар’яна Миколайовича колектив Інституту одним з перших долучився до волонтерської ініціативи і допомоги захисникам України, територіальної оборони, а також внутрішньо переміщеним особам (ВПО), надавши тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам, серед яких – сім’ї з неповнолітніми дітьми віком від 1,5 місяців та особи з інвалідністю. Колектив закладу в рамках волонтерської діяльності надав допомогу Кам’янець-Подільській районній раді, Кам’янець-Подільській міській раді та здійснює активну комунікацію в контексті благодійної та волонтерської діяльності, яка спрямована на допомогу захисникам України та внутрішньо переміщеним особам.

З перших днів війни колектив закладу під вмілим керівництвом Мар’яна Миколайовича, здійснює грошову та психологічну підтримку ВПО, які тимчасово проживають в студентському гуртожитку, а саме:

– для дітей внутрішньо переміщених осіб з початку війни проводились етноуроки з писанкарства, систематично проводяться  креативні гурткові та розвивальні заняття;

– фахівці-реабілітологи піклуються про змістовне розвиваюче дозвілля дітей ВПО, проводяться заняття з різних видів спорту (теніс, футбол, волейбол тощо);

– психологи-практики закладу вищої освіти проводять систематичні зустрічі з ВПО, які мешкають у гуртожитку, індивідуальне та групове консультування з використанням арт-терапевтичних методик, з метою надання психологічної підтримки тощо.

Окрім того, до загальної допомоги входять витрати на створення побутових умов для перебування військових, зокрема, упорядкування території, ремонт приміщень та транспорту; – 01 листопада 2022 року, з ініціативи Мар’яна Миколайовича, була проведена благодійна ярмарка-аукціон, на якій виручені кошти на загальну суму біля 32 тис. грн., разом із придбаним благодійником безпілотником, передали на потреби ЗСУ; – колектив закладу збирає та періодично відправляє адресну допомогу своїм викладачам та студентам, які гідно несуть службу у ЗСУ.

Колектив закладу надав допомогу захисникам держави (ЗСУ і ТрО) та внутрішньо переміщеним особам, а саме грошову допомогу: на продукти харчування для ВПО, на бензин для військових і територіальної оборони міста, на виготовлення бронежилетів та розгрузок для ЗСУ, на допомогу для пошиття військового одягу, на ліхтарі для військових та зарядки, а також на інші комплектуючі для військових.

Тріпак Мар’ян Миколайович підвищує рівень професійної компетентності, бере участь у міжнародних ініціативах:

– підвищення кваліфікації в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищення кваліфікації  за категорією: Керівні кадри закладів освіти за програмою «Менеджмент освітніх організацій та управління якістю освіти» 06.05-17.05.2019 р. № 2104

– міжнародне стажування “Digital Future: Blended Learning” (10 жовтня 2022р. – 30 листопада 2022р.) в рамках проєкту «DigIn.Net 2 – німецько-українська мережа цифрових інновацій» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Університету прикладних наук Анхальт (Hochshule Anhalt, HSA) на базі DUDIZ (німецько-український центр цифрових інновацій). Розглянуті проблемні тематики (Додаток 1 до протоколу – Програма міжнародного стажування “Digital Future: Blended Learning”) організації змішаного навчання: Методичні аспекти організації змішаного або дистанційного навчання; Цифрові технології комунікації та співпраці; Інструменти для створення цифрового освітнього контенту. Дані теми є актуальними та практичними в нинішніх умовах і викликах освіти України

– участь у Міжнародній зимовій школі «СОЦІАЛЬНІ ВИМІРИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ» в рамках імплементації проєкту Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES) – 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR (загальна кількість годин – 120, 4 кредити ECTS; 17-21 січня 2022 року (м.Київ, Україна – м. Генуя, Італія). Сертифікат № WS2022-000094

– у період з 5 по 13 грудня 2022 року пройшов навчання за програмою підвищення кваліфікації керівників закладів вищої освіти «Особливості управління закладами вищої освіти та освітнім процесом в умовах воєнного стану». Організатор: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, МОН України. Форма навчання – дистанційна. Даною програмою підвищення кваліфікації керівників закладів вищої освіти передбачено досягнення результатів навчання: здатність організовувати та планувати управління закладом вищої освіти та освітнім процесом в умовах воєнного стану; здатність організовувати та планувати формування контингенту у закладі вищої освіти в умовах воєнного часу; здатність організовувати та планувати підготовку здобувачів освіти до національного супротиву; здатність до самоаналізу освітньої програми з урахуванням особливостей акредитації освітніх програм; здатність забезпечувати академічну доброчесність у закладі освіти; здатність застосовувати енергозберігаючі технології для забезпечення функціонування закладів вищої освіти; здатність забезпечувати впровадження сучасних цифрових технологій в освітній процес та ін.

Тріпак Мар’ян Миколайович автор більше ніж 150 публікацій, з яких – 90 наукових, 45 статей у наукових фахових виданнях, 5 статей у наукових журналах, які зареєстровані в наукометричній базі Scopus, Web of Science, а також підручників і навчально-методичних посібників з грифом МОН України, навчально-методичних посібників одноосібно та у співавторстві, колективних монографій, одноосібних монографій.

Біля 35 робіт у провідних фахових виданнях України. З них підручники у співавторстві: Бюджетна система : підручн. / за ред. С. Юрія, В.Г. Демянишина, О.П. Кириленко, Тернопіль : ТНЕУ, 2013. – 624 с. (гриф МОН України);  Фiнанси : підручн. / за ред. Федосов В., С. Юрія, Тернопіль : ТНЕУ, 2008. – 814 с. (гриф МОН України).  

 Основні праці: 

  • підручники«Фінанси», «Бюджетна система» за редакцією С.І.Юрія із грифом Міністерства освіти і науки України у співавторстві;
  • колективні монографіїза редакцією О.П.Кириленко: «Бюджетна політика у контексті стратегії соціально-економічного розвитку України», «Модернізація місцевих фінансів України в умовах економічних і соціальних трансформацій», «Розвиток особистих селянських господарств в системі національної економіки» у співавторстві, «Забезпечення конкурентоспроможного розвитку галузі свинарства»;
  • одноосібна монографія«Психологічні умови фінансово-економічної діяльності інклюзивних інституцій»;
  • навчально-методичні посібникиіз грифом Міністерства освіти і науки України – «Бюджетна система. Вишкіл студії», Вишкіл студії «Фінанси», «Соціальне управління: теорія і практика», «Вишкіл-практикум» по підготовці бакалаврських та переддипломних проектів» у співавторстві;
  • одноосібні навчально-методичні посібники:«Моніторинг ділових ігор у сфері фінансів», «Бюджетна політика та бюджетне планування», «Аналіз виконання бюджетів та контроль за дотриманням бюджетного законодавства», «Фінанси», «Ділові ігри для управлінських кадрів сфери підприємництва», «Бюджетна система та бюджетний процес», «Ділові ігри», «Психологія фінансів».

Статті у наукових виданнях, що індексуються у провідних міжнародних наукометричних базах SCOPUS, Web of Science:

 

Mirzoieva T., Heraimovych V., Loshakova, Y., Tripak M., Humeniuk I.Optimization of the sown areas structure as a tool for the development of medicinal crop production on the basis of sustainability and regenerative agriculture. XXII International Scientific Conference Energy Management of Municipal Facilities and Sustainable Energy Technologies (EMMFT-2020).  2021. P.1-14 (Scopus) URL: https://www.e3s-conferences.org/articles/e3sconf/pdf/2021/20/e3sconf_emmft2020_03027.pdf

Проданчук М., Тріпак М., Гуцаленко Л., Миськів Л., Шевчук Н. Організаційні аспекти формування інтегрованої звітності. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. 2021. № 40. (Web of Science) С.110-119.

Tripak M. M., Shevchuk S. S. (2021). The paradigm of inclusive economic socialization of human capital in modern conditions. Scientific bulletin of Polissia. (1 (20), 28–35. (Web of Science)

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:CxxXtx4I158J:nvp.stu.cn.ua/article/download/216187/216326&cd=1&hl=ru&ct=clnk&gl=uaTripak M.M., Shevchuk N.S. Transparency of reporting information. Kierunki rozwoju Rachunkowości. Praca zbiorowa. University of Gdańsk. IUS PUBLICUM, Katowice, 2021. pp. 305-327. (Web of Science)

Belyalov T.,  Tripak M.,  Popil Y.,  Romanova V.,  Vilchynska O.,  Serdiuk O..The impact of university education on economic development countries.  AD ALTA. Journal of interdisc iplinary research. P. 66-70 (Web of Science)

http://www.magnanimitas.cz/ADALTA/110222/papers/A_11.pdf 

 

Статті у зарубіжних виданнях:

Maryan Tripak.  Вusiness game is an innovative pedagogical approach for teaching in institutes of high education. Young scientist. 8TH  International Conference of Young scientists of the Euroregion’s Neisse  Higher Schools in Jelenia Gora ІІ. Redakcja naukova: Aneta Salus. Jelenia Gora, 2017.  P. 106-115.

Тріпак М., Скрипник А., Годнюк I. Функції фінансового обліку і контролю казенних палат на Правобережній Україні у ХІХ ст.. Інститут бухгалтерського обліку, контроль та аналіз в умовах глобалізації. Міжнародний науковий журнал. 3-4. 2019. P. 141-149.

Tripak, M. ., Vasyliuk, T. ., Pysarevska, O. ., Razmolodchykova, I. ., & Melnyk , R. (2022). Development of the concept of training students with special educational needs in institutions of higher education. Revista Eduweb. 16 (3). P. 134–145.

https://revistaeduweb.org/check/16-3/10-134-145.pdfTripak M.M., Shevchuk N.S. Transparency of reporting information. Kierunki rozwoju Rachunkowości. Praca zbiorowa. University of Gdańsk. IUS PUBLICUM, Katowice, 2021. pp. 305-327.

Статті у фахових виданнях:

Тріпак М., Топорівська Я. Оптимізація фінансування державних інклюзивних освітніх інституцій в умовах соціально-культурної та оздоровчої реабілітації. Економічний аналіз. 32 (2). 2022. С. 183 – 193.

Тріпак М.М., Жиляк Н.В. Соціально-економічні механізми соціалізації студентів інклюзивного коледжу в умовах євроінтеграційних тенденцій та цінностей. Вища освіта України: теоретичний та науково-методичний часопис. Вип. 83. Педагогічна преса. 2021. №4(83). С.71-76

Тріпак М.М. Парадигма економіко-математичної моделі рейтингування освітніх інституцій. Інноваційна економіка. Фінансово-кредитна і грошова політика. (1-2’2021 [86]). С. 140-146.

http://inneco.org/index.php/innecoen/article/viewFile/756/829 

Тріпак М. М., Гарбарець І. А. Мотивація та менеджмент суб’єкта інклюзивної освітньої інституції в умовах глобального економічного розвитку. Економічний аналіз. 2020. Том 30. № 4. С. 157-163.

Тріпак М.М., Сторожук Н.Р. Психологія фінансово-економічного стресу суб’єктів інклюзивних державних інституцій в умовах глобальної світової пандемії. Педагогічна освіта: теорія і практика. 2020. 28. С.87-96

Тріпак М. М. Психологія фінансів та стресу суб’єктів соціуму в умовах світової пандемії. Економічний аналіз. 2020. Том 30. (1). С. 210-216

Тріпак М., Лаврук O. Фінансові інвестиції у системі бухгалтерського обліку. Економічний аналіз. 30 (3), С.197-204.

Тріпак М.М. Економічна модель інклюзивної соціалізації. Міжнародний науковий журнал «Науковий огляд». № 1 (54). 2019. Київ. С. 35-47. (обсяг – 0,41 д.а)

Тріпак М. М. Економічна соціалізація моральності в умовах соціально-освітньої інклюзії. Науковий погляд :економіка та управління. Дніпро: Університет митної справи та фінансів, 2019. №1(63). С. 48-53. ISSN 1993-0259. (обсяг – 0,5 д.а).

Тріпак М.М., Шевчук О.В. Формування інформаційної компетентності майбутніх економістів в умовах інклюзивного навчання. Науковий вісник. Ужгород : Ужгородський національний університет, 2019. Вип. 24 (3). С. 105-109. (обсяг – 0,44 д.а (0,22/0,22)

https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/25611/1/%D0%A2%D1%80%D1%96%D0%BF%D0%B0%D0%BA%20%D0%9C.%20%D0%9C.%2C%20%D0%A8%D0%B5%D0%B2%D1%87%D1%83%D0%BA%20%D0%9E.%20%D0%92..pdfТріпак М.М. Соціалізація інклюзивних інституцій та моральності в умовах глобальної економічної системи. Міжнародний науково-виробничий  журнал  «Сталий розвиток економіки». Хмельницький: Інститут економіки, технологій і підприємництва. 2019. с.133-141. ISSN 2308-1988. (обсяг – 0,52 д.а)

Тріпак М. М. Економічна соціалізація моральності в умовах соціально-освітньої інклюзії. Науковий погляд: економіка та управління. Дніпро : Університет митної справи та фінансів. 2019. №1(63). С. 48-53. ISSN 1993-0259.

Тріпак  М. М. Соціальна реабілітація соціуму у спеціальних державних установах в умовах глобальної інклюзивної економіки. Економічний аналіз : збірник наукових праць. Тернопіль: Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка». 2018. Том 28. № 3. С. 88-95. (обсяг – 0,64 д.а)

Тріпак М. М. Оптимізація видатків кошторису інклюзивного вищого навчального закладу в умовах соціальної моделі оздоровчої реабілітації. Науково-практичний  журнал  «Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку». Київ: Міленіум, 2018. С.68-84. (обсяг – 0,7 д.а)

Тріпак М. М. Моделювання видатків інклюзивного вищого навчального закладу. Світ фінансів: науковий журнал. Тернопіль : Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка». 2018. № 2(55). С.78-89.

http://sf.wunu.edu.ua/index.php/wof/article/viewFile/1178/1181Тріпак М. М. Соціальна реабілітація соціуму у спеціальних державних установах в умовах глобальної інклюзивної економіки. Економічний аналіз: зб. наук. праць. Тернопіль : Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка». 2018. Том 28. № 3. С.88-92.

Тріпак М. М. Соціально-економічні та фінансово-психологічні механізми соціалізації інклюзивних ЗВО загальнодержавного значення. Економічний аналіз: зб. наук. праць. Тернопіль. 2018. Том 28. № 4. С. 114-121

https://www.econa.org.ua/index.php/econa/article/view/1637/6565656698Тріпак М. М., Коркушко О. Н. Прагматизм економічної ефективності використання матеріально-технічної бази інклюзивного вузу. Приазовський економічний вісник.  2018. №2(07).

Тріпак М. М. Вплив моральності на економічну поведінку суб’єкта соціуму в умовах інклюзії. Українськии журнал прикладної економіки. 2018. Том 3. № 4. С. 14–21. ISSN 2415-8453.

http://ujae.org.ua/wp-content/uploads/2019/10/ujae_2018_r04_a02.pdfТріпак М. М. Моніторинг фінансового стану інклюзивного вузу. Науково-виробничий журнал «Інноваційна економіка». 2017.  С. 212-218.

Тріпак М. М. Джерела фінансування інклюзивного ВНЗ: пріоритетність місцевих або центрального бюджету. Економічний аналіз : зб. наук. праць. Тернопіль : Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка». 2017. Том 27. №4. С. 145-151.

Тріпак М. М. Соціально-економічні та організаційні аспекти функціонування спеціалізованого інклюзивного вузу у національному освітньому просторі. Збірник наукових праць. Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України.  2017. Випуск 5 (127). С. 32-37

Тулай О.І., Тріпак М.М. Тенденції формування доходів місцевих бюджетів. Світ фінансів. 2017. С. 91-100.

Тріпак М.М. Формування доходів бюджетів місцевого самоврядування. Фінанси України. (10), 2015. С. 11-15.

Мельник А., Желюк Т., Монастирський Г., Васіна А., Дудкіна О., Тріпак М. Влада і бізнес: актуальні проблеми партнерства. Вісник Тернопільського національного економічного університету. (4). 2013. С. 119-130.

Тулай О., Тріпак М. Прибуток підприємства: теоретико-прагматичні аспекти. Світ фінансів. Фінанси суб’єктів господарювання. (4/2010). ТНЕУ, 2010. С. 138-149.

http://dspace.wunu.edu.ua/bitstream/316497/19356/1/%D0%A2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%B9%20%D0%9E..pdf

Левченко І., Тріпак М. Аналіз конкурентності транспортної галузі України та практичні рекомендації щодо її поліпшення. Наука молода. (14). 2010. С. 57-59.

ТУЛАЙ О., ТРІПАК М. ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ. Світ фінансів. Бюджетний механізм (4 / 2011). С. 91-100.  http://dspace.wunu.edu.ua/bitstream/316497/19040/1/%D0%A2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%B9%20%D0%9E..pdf

Тріпак М. ПРАГМАТИКА ПЛАНУВАННЯ ПЕРШОГО КОШИКУ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ. Світ фінансів. 4 (13), грудень 2007 р. С. 122-128.

http://dspace.wunu.edu.ua/bitstream/316497/26309/1/%D0%A2%D0%A0%D0%86%D0%9F%D0%90%D0%9A.pdfТріпак М.М. Бюджетне регулювання в період трансформації міжбюджетних відносин. Наукові записки. Тернопільський державний педагогічний університет ім. В. Гнатюка. Серія: Економіка (11). 2002. С.67-70.

Монографії:

Tripak M., Humeniuk I., Toporivska Ya., Luchyk S., Luchyk V. Rating of educational institutions using mathematical instruments taking into account innovative and scientific capital investment. Problems and prospects of development of the road transport complex: financing, management, innovation, quality, safety – integrated approach: Monograph. I. Dmytriiev, Ia. Levchenko and others. Kharkiv: PC TECHNOLOGY CENTER, 2021. P. 17- 25. (Scopus)

https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/40004/1/Problems%20and%20prospects%20of%20development%20of.pdfТріпак М. М., Комарніцький О. Б., Скрипник А. Ю., Комарніцька Л. М., Боровисюк Т. В. Віхи зростання: технікум-інтернат, коледж, інститут (1971-2021 рр.): монографія / за заг. ред. О. Б. Комарніцького. Кам’янець-Подільський: ВПЦ Західноукр. нац. ун-ту «Економічна думка», 2021. 464 с.

Тріпак М.М. Соціально-економічні детермінанти діяльності інклюзивних інституцій в умовах глобалізації : монографія. Кам’янець-Подільський: ТНЕУ, 2020. 277 с.

Volska A, Тrіpак М., THEORETICAL AND SCIENTIFIC APPROACHES TO THE PROBLEMS OF MODERN ECONOMY: monography / Polyvana L., Lutsenko O.A., Marenych T.H., Polyvana A. etc. – Іnternational Science Group. – Boston : Primedia eLaunch, 2020. 371 р. 0,1 6

Volska A, Тrіpак М., Volskyi O. Problems of implementation of the rights of people with disabilities in Ukraine. Theoretical and scientific approaches to the problems of modern economy: mono-graphy / Polyvana L., Lutsenko O.A., Marenych T.H., Polyvana A. etc. Іnternational Science Group. Boston : Primedia eLaunch, 2020. 371 р.Volska A, Тrіpак М., THEORETICAL AND SCIENTIFIC APPROACHES TO THE PROBLEMS OF MODERN ECONOMY: monography / Polyvana L., Lutsenko O.A., Marenych T.H., Polyvana A. etc. – Іnternational Science Group. – Boston : Primedia eLaunch, 2020. 371 р. 0,1 6 Volska A, Тrіpак М., Volskyi O. Problems of implementation of the rights of people with disabilities in Ukraine. Theoretical and scientific approaches to the problems of modern economy: mono-graphy / Polyvana L., Lutsenko O.A., Marenych T.H., Polyvana A. etc. Іnternational Science Group. Boston : Primedia eLaunch, 2020. 371 р.

Тріпак М.М. Психологічні механізми та закономірності фінансово-економічної діяльності інклюзивних інституцій: монографія. За ред. М.М. Тріпака. Кам’янець-Подільський: ТНЕУ. 2019. 226 с.

Тріпак М. М., Вдовенко Н. М., Гераймович В. Л., Богач Л. В., Гуменюк І. Л., Прокопишин О. С. Розвиток особистих селянських господарств в системі національної економіки : монографія. Київ : НУБІП України, 2018. 224 с.

Тріпак М. М. Модернізація місцевих фінансів України в умовах економічних і соціальних трансформацій : монографія. за ред. О. П. Кириленко. Тернопіль: Економічна думка, 2008. с.376

Статті у не фахових виданнях:

Тріпак М. М.,  Слободян В. Д. Професія бухгалтера в контексті людей з фізичними обмеженими можливостями. Вектор Поділля : наук. журн.  Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж; Кам’янець-Подільський: Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету “Економічна думка”, 2021. Вип. 4. С.120-129

Тріпак М. Соціальний капітал як складова людського капіталу: регіональний аспект. Внесок молодих вчених у соціально-економічний розвиток західного регіону Матеріали науково-практичного форуму, 2021.

Тріпак М. М.,  Слободян В. Д. Професія бухгалтера в контексті людей з фізичними обмеженими можливостями. Вектор Поділля : наук. журн.  Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. Кам’янець-Подільський: Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету “Економічна думка”, 2021. Вип. 4. С.120-129

Тріпак М.М. Основи вишколу психології фінансів інклюзивних інституцій в умовах світової пандемії. Вектор Поділля : наук. журн. / Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж; редкол.: М.М. Тріпак (гол.ред.), О.М. Бачинська (заст. гол. ред.), A. Zielińska та ін. Кам’янець-Подільський: Видавничо-поліграфічний центр Західноукраїнського національного університету «Економічна думка», 2020. Вип. 3. С. 7-23.

Комарніцька Л.М. Мар’ян Тріпак: штрихи до біографії Людини, вченого, керівника. Історія Подільського державного аграрно-технічного університету в персоналіях: збірник наукових праць Всеукр. наук.-теоретич. конф. (25-26 червня 2020 р., м. Кам’янецьПодільський). Кам’янець-Подільський, 2020. С. 138-143

Tripak M.M., Shevchuk N.S. The paradigm of economic socialisation of an inclusive University. Вектор Поділля : наук. журн. Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. редкол.: М.М. Тріпак (гол.ред.), О.М. Бачинська (заст. гол. ред.), A. Zielińska та ін. Кам’янець-Подільський: Видавничо-поліграфічний центр Західноукраїнського національного університету «Економічна думка», 2020. Вип.3. С. 23-37.

Тріпак М.М., Топорівська Я.В. Парадигма соціальної інклюзії в країнах європи та країн пострадянського періоду. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму : матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції (м. Кам’янець-Подільський, 21-22 травня 2020 р.). Кам’янець-Подільський : Подільський спеціальний навчальнореабілітаційний соціально-економічний коледж, 2020. С. 199-203

Тріпак М.М., Гарбарець І.А. Генезис спеціальних інклюзивних інституцій в сучасних умовах. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам‘янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2020. С. 27-31

Тріпак М.М., Гарбарець І.А. Психологія фінансово-економічної діяльності інклюзивного коледжу у сфері оздоровчої парадигми. Психічне здоров’я персоналу освітніх організацій та його профілактика: матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару. Кам’янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. Кафедра соціальної роботи та психології . 2020. С. 74-82

Тріпак М. М. Економічна парадигма соціалізації інклюзивних вузів. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали ІII Міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам‘янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2019. С.80-85.   ISBN 978-966-654-456-1 (обсяг – 0,7 д.а)

Тріпак М. М., Боровисюк Т. В. Прагматика якості освітньої діяльності в умовах спеціального закладу вищої освіти. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали ІII міжнародної науково-практичної конференції. Кам‘янець-Подільський, Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2019. С.221-224. ISBN 978-966-654-456-1 (обсяг – 0,6 д.а. (0,3/0,3 д.а)

Тріпак М., Гуменюк І. Прагматизм діяльності навчально-реабілітаційного коледжу: парадигма фахової предвищої та вищої освіти. Актуальні проблеми ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології. 4-5 жовтня 2019 р. Запоріжжя. С. 263-266.

Тріпак М. М. Парадигма інклюзивної економіки України. Вектор Поділля: наук. журн. Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж; редкол.: М. М. Тріпак (гол.ред.), О. Н. Коркушко (заст. гол. ред.), A. Zielińska та ін. Кам’янець-Подільський: Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету “Економічна думка”. 2018. Вип. 1. C.7-18.

Тріпак М. М. Соціально-оздоровча реабілітація в умовах оптимізації видатків інклюзивного коледжу. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму : матеріали II міжнародної науково-практичної конференції. Кам’янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2018. С.19-25.

Тріпак М. М., Боровисюк Т. В. Парадигма діяльності спеціального навчально-реабілітаційного в умовах адаптації інклюзії та Закону України «Про вищу освіту». Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. ВЕКТОР. Вип. 2. Кам’янець-Подільський : «Аксіома», 2017. С. 129–135.

Тріпак М. М., Валіцька Л. О., Праскова Л. В. Ефективність та оптимізація фінансування видатків вищого навчального закладу в умовах інклюзії. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали міжнародної науково-практичної конференції: «ВЕКТОР». Вип. 2. Кам’янець-Подільський: «Аксіома». 2017. С. 31–35.

Тріпак М. М. Психологія фінансів та економічна діяльність формування бюджету територіальної громади. Збірник науково-методичних праць Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату «Вектор». Вип.1. Кам’янець-Подільський.  2016. Вип. 1. C. 227-247.

Ніпіаліді О.Ю., Тріпак М.М. Державна підтримка малого підприємництва в Україні: проблеми та перспективи. Збірник матеріалів доповідей науково–практичної конференції з міжнародною участю «Влада і бізнес: актуальні проблеми партнерства». Форос, 2013

Мельник А., Монастирський Г., Желюк Т., Обрембальський М., Дудкіна О., Тріпак, М. Публічне управління та регіональна політика в країнах Центральної і Східної Європи. Вісник Тернопільського національного економічного університету. 4. 2012. С. 118-136.

Тріпак М. М. Планування доходів місцевих бюджетів в сучасних умовах. Методологічні проблеми фінансової теорії та практики в умовах проведення системних реформ : матер. наук. конф. проф.-викл. складу. Тернопіль : Видавничий центр «Вектор», 2011. С. 73-76.

Тріпак М., Левченко Я. Аналіз конкурентності транспортної галузі України та практичні рекомендації щодо її поліпшення. Наука молода. 14. 2010. С. 57-58.

Тріпак М. Міжбюджетні трансферти–основа надходжень місцевих бюджетів в умовах розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Вісник Хмельницького національного університету. 3. 2007. С. 161-166.

Тріпак М. Фіскальні доходи держави: логос про генезис теорії та ортодоксію прагматики // Вісник Хмельницького національного університету. Хмельницький. 2006. №4. Т.3. С.76–85.

Тріпак М. Новий підхід до моніторингу бюджетного федералізму. Науковий вісник Чернівецького Торгово-економічного інституту КНТЕУ. 2002. Вип. ІІ. С.74–79

    Указом Президента України присвоєно Тріпаку М.М. «Заслужений працівник освіти України».     Нагороджений почесним знаком «За розвиток соціального партнерства» Федерації профспілок України.    Був визнаний Людиною року 2016 р. у номінації «За суспільну активність» Хмельницькою обласною організації профспілки працівників соціальної сфери України.

   Мар’ян Миколайович нагороджений Почесними грамотами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Тернопільського національного економічного університету, Фороської селищної ради (АР Крим), Ялтинської міської ради (АР Крим).

   На посаді директора коледжу нагороджений грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Центральної Ради профспілки працівників соціальної сфери Хмельницької області, Республіканського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Хмельницької області, виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, подяка народного депутата України В. Мельниченка.

Нагороджений відзнакою (орден) «За заслуги перед міською громадою», диплом №112,  березень 2020 рік.

Важливими відзнаками – є грамота за надану допомогу для підрозділів Збройних Сил України Хмельницького обласного територіального центу комплектування та соціальної підтримки – начальника Хмельницького гарнізону, полковника В.Возного (6 травня 2022 р.) та Подяка за стійку громадську позицію, патріотизм, любов до України та волонтерську допомогу Кам’янець-Подільської районної ради та Кам’янець-Подільської військової адміністрації (2022 р.).

Translate