Супровід осіб з порушенням слуху


Горох Валентина Йосипівна
Посада: перекладач-дактилолог

Дата народження: 17.06.1974 р.

Освіта:вища

У Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” діє лінгвістичний гурток української жестової мови «Відчуй». На ньому всі бажаючі: студенти, викладачі та працівники закладу  мають змогу отримати базові знання, вміння та навички у володінні мовою нечуючих. Адже мова – це найважливіший засіб спілкування і пізнання. Серед основної маси населення є окремий народ – це люди з вадами слуху. Вони вільно спілкуються на своїй рідній мові, жестовій. Такі люди  використовують жестову мову у побуті, на роботі, при зустрічах і їм насправді важко жити серед чуючої більшості через нестачу порозуміння.

Перш за все варто знати, що існує величезна різниця між жестовою мовою та мовою жестів. Мова жестів знайома кожному, адже ми жестикулюємо під час розмови. Знання цієї мови дає можливість розуміти наміри, характер або настрій людини за допомогою тлумачення її рухів та жестів. Жестова мова – це повноцінна мова, де слова вимовляються за допомогою жестів. Вона специфічна, багатомірна та образна. Це певні рухи та знаки руками, які означають букви, слова або цілі речення. Багато знаків доволі логічні та дублюють дії, явища, що описуються. Для того, щоб чітко і ясно донести зміст розмови, необхідно використовувати обидві руки для жестів і міміку обличчя.

Заняття у гуртку є надзвичайно актуальними, оскільки в нашому коледжі навчаються студенти з вадами слуху. Глухі живуть у повній ізоляції від світу людей які чують, а тому навіть кілька жестів можуть зробити їм приємно. В такому випадку настає душевний (психологічний) комфорт і бар’єри руйнуються.
Можливо, одного разу в магазині, парку чи в звичайній кав’ярні, ви зустрінете людину, яка вас ніколи не почує, але у вас буде можливість з нею поспілкуватися. Хоч декілька слів або звичне запитання зробить цю людину трішки щасливою…

Translate