Студійний форум “Українська державність: утвердження національної свідомості”

10 жовтня в Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі відбувся студійний форум “Українська державність: утвердження національної свідомості”.

На відкритті студійного форуму з вітальним словом виступили: Марчак Тетяна Андріївна, кандидат філологічних наук, в.о. завідувача кафедри інформаційної діяльності, документознавства та фундаментальних дисциплін; Савчук Вадим Анатолійович, заступник міського голови Кам’янець-Подільської міської ради; Гуменюк Ірина Леонтіївна, кандидат економічних наук, заступник директора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності.

На форумі були представлені доповіді на історичну тематику: “До сторіччя української державності. Кам’янець-Подільський у 1917-1920 рр.” (Скрипник А.Ю., доктор історичних наук, доцент), “Кам’янець-остання столиця УНР (до відзначення100-річчя “Кам’янецької доби Директорії УНР”)” (Венгрова О.І., завідувач відділу маркетингу та інвестування Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника), “Гарнізон “останньої столиці”. Українські війська у Кам’янці (червень-листопад 1919 р.)” (Стецюк В.Б., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, Кам’янець-Подільського національного університету імені І.Огієнка), “Сільськогосподарський факультет при Кам’янець-Подільському державному українському університеті” (Нестеренко В.А., кандидат історичних наук, доцент кафедри теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін Подільського державного аграрно-технічного університету), та доповідь Ірини Василівни Лехіцької (Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник). Славко Полятинчук акцентував увагу на унікальності матеріалів, зібраних у книзі “Кам’янець – соборна столиця України” та презентував статтю про Кам’янець-Подільський у журналі “Країна” (м. Київ).

На завершення студійного форуму Савчук Вадим Анатолійович, заступник міського голови м. Кам’янця-Подільського вручив директору коледжу Тріпаку Мар’яну Миколайовичу, кандидату економічних наук, доценту, Заслуженому працівнику освіти України, книгу “Кам’янець – соборна столиця України”.

Надзвичайну актуальність та важливість тематики форуму та доповідей студійного форуму відзначив директор коледжу Тріпак Мар’ян Миколайович та побажав успіхів студентам та викладачам у створенні власних науково-дослідних робіт. На завершення форуму відбулись урочистості з нагоди початку Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.