8 листопада 2024 року на запрошення кафедри інклюзивної освіти, реабілітації та гуманітарних дисциплін, у психолого-педагогічному відділі Кам’янець-Подільський Державний Інститут НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут», ректор Marian Tripak Мар’ян Тріпака відбувся лекторій-презентація для студентів та викладачівФакультету соціо-психологічної діяльності, реабілітації та професійної освіти,першої заступниці директора Департаменту соціального захисту Кам’янець-Подільської ОТГ, Комендацької Інни Миколаївнина тему:«Соціальне забезпечення на території Кам’янець-Подільської територіальної громади».
Відкриваючи зустріч, в.о. завідувача кафедри інклюзивної освіти, реабілітації та гуманітарних наук, доктор історичних наук, професор Скрипник А. Ю., нагадав присутнім, що у НРЗВО КПДІ наразі відбувається навчання студентів першого бакалаврського рівня за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення», 231 “Соціальна робота”, 053 “Психологія”. Тому зустрічі зі спеціалістами цієї галузі є необхідними і корисними у сенсі інформування і ознайомлення з завданнями та функціями роботи соціальних служб міста.
У своїй доповіді Інна Миколаївна ознайомила присутніх зі структурою, повноваженнями та основними напрямками роботи Департаменту соціального захисту в сучасних умовах та реаліях воєнного часу. Торкнулася важливих питань піклування та забезпечення пенсіонерів, осіб з особливими потребами, ВПО та дітей-сиріт. Одним із пріоритетних напрямів держави залишається всебічна підтримка сімей з дітьми, в яких виховуються діти з інвалідністю до 18 років. Ознайомила з процесом отримання та обробки обігових документів, порядком засідань комісій по різними питанням соціального піклування. У Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді діють наступні 5 програм з підтримки соціально-вразливих верств населення, які затверджені сесією Кам’янець-Подільської міської ради
Окремо Комендацька І. М. наголосила на важливості підготовки фахових працівників соціальної галузі, належній їх теоретичній та практичній підготовці, для підвищення у практичній діяльності професійного рівня надання послуг.
Присутні студенти та викладачі задавали питання щодо ступені соціального доступу і забезпечення осіб з нозологіями транспортними послугами, путівок на санаторно-курортне лікування, придбання завдяки державній допомозі електронних гаджетів та пристроїв.