Пещанюк Надія Олексіївна
Посада: завідувач відділення, викладач зарубіжної літератури та української мови за професійним спрямуванням
Кваліфікаційна категорія: викладач вищої категорії
Email: peshchaniukn.o@ukr.net
Дата народження: 24.09.1981 р.
Освіта: вища
2003 рік – з відзнакою закінчила Кам’янець-Подільський державний університет та здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та німецької мови і зарубіжної літератури.
2007 рік – з відзнакою закінчила навчання в магістратурі та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача німецької мови і зарубіжної літератури, Кам’янець-Подільський державний університет.
2003 р. – вчитель німецької мови в ЗОШ І-ІІІ ступенів (с.Нестерівці, Дунаєвецького р-ну, Хмельницької обл.).
З 2008 року – викладач Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату, в 2016 році перейменованого в Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний коледж, сьогодні – ВСП Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО “Кам’янець-Подільський державний інститут”
Опубліковано статті у нефахових виданнях України:
- Палилюлько О.М., Дужева О.Г., Пещанюк Н.О. Особливості соціально-психологічної адаптації студентів з обмеженими можливостями /Вектор Поділля : наук. журн. / [редкол.: М.М. Тріпак (гол.ред.),О.Н. Коркушко, І.О.Іващук та ін.] Кам’янець-Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж, 2018. С. 233-239.
- Пещанюк Н.О. Самостійна робота як органічна складова процесу професійного зростання студентів (на матеріалі вивчення зарубіжної літератури) Інклюзивна освіта в контексті викладання фундаментальних дисциплін: зб. науково-метод. пр. / [редкол.: М. М. Тріпак (гол.), Т. А. Марчак та ін.]. Вип. 2. Кам’янець-Подільський: ТОВ “Друкарня “Рута”, 2019. С. 66-76.
- Пещанюк Н.О., Вольська А.О., Дужева О. Г., Особливості емоційного інтелекту студентів з інвалідністю. Вектор Поділля : наук. журн. / Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціальноекономічний коледж; редкол.: М.М. Тріпак (гол.ред.), О.М. Бачинська (заст. гол. ред.), A. Zielińska та ін. Кам’янець-Подільський : Видавничо-поліграфічний центр Західноукраїнського національного університету «Економічна думка», 2020. Вип. 3.С. 266-274.
- Вольська А.О., Пещанюк Н.О. Концептуальні засади соціальної політики. Вектор Поділля : наук. журн. / Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж; редкол.: М. М. Тріпак (гол. ред.), Т. А. Марчак (заст. гол. ред.) та ін. Кам’янець-Подільський : Видавничо-поліграфічний центр Західноукраїнського національного університету «Університетська думка», 2021. Вип. 4. С. 278-279.
Участь у конференціях і семінарах:
- Дужева О.Г., Пещанюк Н.О. Особливості розвитку дітей та молоді з вадами зору . Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму, матеріали II міжнародної науково- практичної конференції. Кам‘янець-Подільський Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж, 2018. С. 323-325
- Дужева О.Г., Пещанюк Н.О. Актуальні проблеми навчання дітей з особливими освітніми потребами. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму, матеріали III міжнародної науково- практичної конференції. Кам‘янець-Подільський Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж, 2019. С. 459-461.
- Дужева О.Г. Пещанюк Н.О. Формування та розвиток пізнавальних інтересів молодших школярів з вадами слуху. Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти : матеріали V міжнарод. наук.-прак. конф., (17-18 квітня 2019р.). Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2019.
- Пещанюк Н.О. Гнучкість мислення як важлива складова особистості майбутніх фахівців соціономічних професій// Матеріали ІІІ міжнарод. наук.-прак. конф., (19-20 квітня 2019р., м.Кам’янець-Подільський /[редкол.: М.М. Тріпак (гол.ред.), І.О.Іващук та ін.] Кам’янець-Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж, 2019. С.452- 454.
- Дужева О. Г., Пещанюк Н. О. Методи профілактики та подолання професійного вигорання у майбутніх соціальних працівників. Психічне здоров’я персоналу освітніх організацій та його профілактика : матеріали Всеукр. наук.-практ. сем. Кам’янець-Подільський : Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. Кафедра соціальної роботи та психології, 2020. С. 44-46.
- Дужева О.Г., Пещанюк Н.О. Забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали ІV міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам‘янець-Подільський : Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2020. 240 с.
- Вольська А.О., Пещанюк Н.О. До питання впливу стейкхолдерів на проблематику зайнятості осіб з інвалідністю/ Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам’янець-Подільський, Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2020. С. 42-44.
- Дужева О. Пещанюк Н. Забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні. Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму: матеріали V міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам‘янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2021. с. 192-195.
- Мех Я., Пещанюк Н. Витоки методології і сучасне поняття актуарного обліку в умовах інклюзії між вченими різних країн: матеріали V міжнародної науково-практичної конференції. м. Кам‘янець-Подільський: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж. 2021. с. 91-96.
- Дужева О. Пещанюк Н. Забезпечення прав дітей з інвалідністю через інклюзивне навчання Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Українська освіта: аксіологія європейського вибору» м. Київ, 21–22 жовтня 2021 року, в рамках імплементації проєкту напряму Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого ровзитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMOPROJECT та у співпраці із проєктами – Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES) 620635-EPP-1-2020-1-UAEPPJMO-CHAIR. с.160-165.
Методичні розробки занять
- Методична розробка заняття з використанням інтерактивних технологій з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» на тему «Риторика професійної діяльності”.
- Методична розробка підсумкового заняття з використанням ігрових технологій з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».
- Методична розробка лекційного заняття з використанням новітніх технологій з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» на тему «Етика ділового спілкування».
- Методична розробка заняття з використанням новітніх технологій з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» на тему «Терміни і термінологія. Спеціальна термінологія і професіоналізми».
- Методична розробка заняття з використанням інтерактивних технологій з навчальної дисципліни «Зарубіжна література» на тему «Шарль Бодлер – пізній романтик і зачинатель модернізму. Відображення світогляду та естетичних поглядів Бодлера у збірці «Квіти зла»
- Методична розробка з використанням інтерактивних технологій з предмету «Зарубіжна література» на тему «Роман Оскара Вайльда «Портрет Доріана Грея».
- Методична розробка заняття «Життєвий і творчий шлях Ф.Кафки. Сенс буття «маленької людини» у новелі Франца Кафки «Перевтілення».
- Методична розробка відкритого заняття з використанням інтерактивних методів навчання «Життєвий і творчий шлях Володимира Маяковського і Бориса Пастернака».
- Методична розробка заняття з зарубіжної літератури з використанням інтерактивних методів навчання «Людина створена не для поразок» (Е. Хемінгуей. Повість « Старий і море»).
- Методична розробка семінарського заняття з зарубіжної літератури з використанням інноваційних технологій “Сучасна література в юнацькому читанні”.
- Методична розробка заняття з використанням інтерактивних технологій навчання на тему «Алегоричний сенс казки Джорджа Орвелла «Колгосп тварин». Сатиричне зображення тоталітарних режимів».
- Методична розробка заняття-дослідження на тему «Система образів роману «Злочин і кара» Федора Достоєвського».
Збірники практичних (зошит для практичних робіт)/ семінарських/ тестових завдань/ самостійних занять тощо
- Лексика і фразеологія. Збірник вправ і завдань з навчальної дисципліни «Українська мова».
- Різнорівневі тестові завдання з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».
- Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» для студентів спеціальності 231 «Соціальна робота».
- Ігрові та творчі завдання на заняттях зарубіжної літератури.
- Збірник різнорівневих тестових завдань з предмету «Зарубіжна література» до розділу «Соціально-психологічна проза ХІХ ст.».
- Збірник різнорівневих тестових завдань з світової літератури до розділу “Проза й поезія пізнього романтизму, просвітництва та переходу до реалізму ХІХ ст.
- 26.10.2017. – 26.12.2017. – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, кафедра української мови, тема “Розвиток особистості засобами інноваційних технологій”.
- 26.10.2017. – 26.12.2017. – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, кафедра германських мов і зарубіжної літератури, тема “Розвиток особистості засобами інноваційних технологій”.
- Центр підвищення кваліфікації та післядипломної освіти Хмельницького національного університету, підвищення кваліфікації з курсу «Українська мова (за професійним спрямуванням)» (30 годин), 10.02.2020 – 21.02.2020, сертифікат про підвищення кваліфікації виданий Центром від 21.02.2020 року, реєстраційний номер 20/006.
- Центр підвищення кваліфікації та післядипломної освіти Хмельницького національного університету, підвищення кваліфікації з курсу «Методика викладання зарубіжної літератури» (30 годин), 02.11.2020 – 16.11.2020, сертифікат про підвищення кваліфікації виданий Центром від 16.11.2020 року, реєстраційний номер 20/012.
- Західноукраїнський національний університет на кафедрі психології та соціальної роботи, тема «Інноваційні технології викладання дисциплін соціального циклу», 01.10.2020-01.04.2021.
Загальний стаж педагогічної діяльності – 17 років.