Іващук Ірина Олегівна

Іващук Ірина Олегівна – професор, доктор економічних наук Іващук Ірина Олегівна – професор, доктор економічних наук

Доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України. Молодий науковець і педагог, фахівець у галузі міжнародної економіки. Напрямком досліджень обрала питання митної політики, міжнародних економічних відносин та світового економічного розвитку. Народилася 19 липня 1974 р. у с. Дорофіївка Тернопільської області в сім’ї службовців. У 1995 р. з відзнакою закінчила Тернопільську академію народного господарства (нині ТНЕУ – Тернопільський національний економічний університет) за спеціальністю «Міжнародна економіка».

Науково-педагогічну діяльність розпочала у 1995 р. в Тернопільській академії народного господарства. Згодом Ірина Олегівна навчалася в аспірантурі вже реорганізованого ТНЕУ. У 1999 р. захистила кандидатську дисертацію, у 2010 р. – докторську.

Упродовж 1995 по 2011 рр. обіймала науково-педагогічні посади у ТНЕУ, з листопада 2011 р. до травня 2012 р. працювала заступником директора з наукової та організаційної роботи Державного науково-дослідного інституту митної справи. Наказом Державної митної служби України у квітні 2012 р. присвоєно спеціальне звання радника митної служби ІІ рангу. У її науковому доробку 110 наукових та науково-методичних праць. Здійснює підготовку здобувачів наукового ступеня кандидата економічних наук. Принциповість і справедливість – основні риси, які Ірина Олегівна сповідує у житті, спілкуючись із студентами та колегами. Для студентів її креативність і нестандартність мислення, ерудиція є наснагою до наполегливої роботи над своїм розвитком. Для них вона не лише викладач, але й вчитель добра, людяності та професійної майстерності. І.О. Іващук є лауреатом премії Президента України для молодих учених за цикл наукових праць «Формування та реалізація новітньої митної парадигми в Україні». Виховує 17-річного сина Олега, який є студентом економічного коледжу. Джерелом надійної підтримки, щирими порадниками Ірини Олегівни є її батьки. Здібності І.О. Іващук не обмежуються суто науковою діяльністю. Так, у вільний від роботи час вона займається вишивкою бісером, справжнім задоволенням для неї є вирощування квітів. Своїм життєвим кредо вважає слова В. Симоненка: «Ми – не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних».
Translate