Гостьова лекція «РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ»

Гостьова лекція «РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ»

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ КОМУНІКАЦІЇ УКРАЇНИ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ»
04 березня 2025 року в межах проєкту «Студії публічної дипломатії» відбулася онлайн-зустріч із доктором філософії (спеціальність «Політологія»), третім секретарем Посольства України в Державі Кувейт (2019-2024) Ольгою СЕГЕДОЮ. Ця подія стала ще одним кроком до розуміння сучасної української дипломатії та її ролі у міжнародному просторі.
Захід відбувся завдяки ініціативі професора кафедри публічного управління, менеджменту та інклюзивної економіки Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти “Кам’янець-Подільський Державний Інститут” (ректор – Заслужений працівник освіти України, академік НАН вищої освіти України, доктор економічних наук, професор кафедри інституту Мар’ян ТРІПАК Marian Tripak), доктора економічних наук Ірини ІВАЩУК Iryna Ivashchuk. Завдяки таким зустрічам студенти мають змогу опанувати як теоретичну частину дисциплін («Публічна дипломатія», «Основи європейської інтеграції»), так і ознайомитися з практичною роботою української дипломатії, поставити запитання, отримати відповіді, почути з «перших вуст» про основні проєкти і напрацювання українських дипломатичних місій у різних країнах.
Цього разу студенти поринули у світ регіональних політичних комунікацій України на Близькому Сході. Ольга Сегеда пояснила, що дипломатія – це не лише формальні міжнародні відносини. Будь-який меседж, який асоціюється з нашою країною, є частиною глобальної комунікації, формує імідж країни, впливає на думку політиків, бізнесменів, громадських діячів та навіть митців. Утім, у деяких країнах Сходу громадянське суспільство не настільки розвинуте, як у країнах Західної демократії, тому часто дуже багато залежить від представників дипломатичних місій («державних акторів» за визначенням п. Ольги). Саме такий тип комунікацій, коли «державні актори» спілкуються з громадськістю країни, і є публічною дипломатією, тим, що формує позитивний імідж країни, її сприйняття на всіх рівнях: мистецькому, спортивному, культурному, кулінарному тощо.
Сьогодні Україна не просто бореться за своє існування – вона змінює світову систему міжнародних відносин. Здатність дипломатів майстерно балансувати між інтересами різних держав, перетворювати кризу на можливість, використовувати комунікацію як інструмент боротьби та створення позитивного іміджу країни – це не просто робота, а питання національної безпеки.
Такі зустрічі – це шанс для студентів заглибитися в реальну дипломатичну практику, почути з перших вуст про ключові аспекти міжнародних відносин і зрозуміти, як Україна будує свою майбутню перемогу не лише на полі бою, а й у світі глобальної політики.
Щиро дякуємо п. Ользі за надзвичайно змістовну та натхненну лекцію! Ваша лекція відкрила для нас нові горизонти сприйняття міжнародних комунікацій і нагадала, що кожен із нас – амбасадор України у світі.
Сподіваємося на нові зустрічі та продовження такого важливого діалогу.
Разом до перемоги! Слава Україні!


Translate