17 грудня 2024 р. відбулася гостьова лекція на тему: “Деякі аспекти археології Кам’янця-Подільського татаро-литовського періоду”
Деякі аспекти археології Кам’янця-Подільського татаро-литовського періоду
Під такою назвою 17 грудня 2024 р. у Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти “Кам’янець-Подільський Державний Інститут” (ректор – Заслужений працівник освіти України, академік НАН вищої освіти України, доктор економічних наук, доцент, професор кафедри фінансів, обліку та оподаткування імені С. Юрія Мар’ян ТРІПАК Marian Tripak) відбулася гостьова лекція кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника державного підприємства «Охоронна археологічна служба України» Павла НЕЧИТАЙЛА. Усвідомлюючи той факт, що подібні ініціативи допомагають зберегти національну ідентичність та підвищують інтерес до української історії серед молоді й широкої громадськості, кафедра інклюзивної освіти, реабілітації та гуманітарних наук планує провести цикл подібних заходів.
Тему лекції обрано не випадково, оскільки Кам’янець-Подільський державний інститут, окрім інших спеціальностей, здійснює підготовку здобувачів освітнього рівня «Магістр» зі спеціальності «Історія та археологія».
Павло Нечитайло має значний досвід практичної роботи, за його плечима десятки проведених археологічних досліджень і розкопок. Тому для багатьох здобувачів особливо цінною стала можливість скористатися досвідом такого практика та побачити чудову презентацію, підготовлену лектором.
Історія древнього Кам’янця-Подільського викликала інтерес також і в багатьох викладачів Інституту, особливо в тих, для кого місто над Смотричем є рідним. Тому дізнатися більше про його багате минуле було цікаво і корисно не лише професійним історикам, але й викладачам економічного, природничого та інших напрямів.
Високий науковий рівень лекції, доповнений професійною подачею інформації та вдало підібраною презентацією, не залишив нікого байдужим. Важливо, що аудиторія мала можливість не лише слухати, а й ставити запитання, отримуючи вичерпні відповіді від справжнього фахівця.
Така співпраця між освітніми та науковими установами є надзвичайно важливою для розвитку української науки, популяризації археологічної спадщини. Сподіваємося, що цей захід стане початком систематичної взаємодії між Кам’янець-Подільським державним інститутом і провідними археологами України.