Заклади фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану: результати І етапу моніторингового дослідження у 2024 році

Державна служба якості освіти України представляє результати І етапу моніторингового дослідження базових аспектів організації освітнього процесу (якості, безпеки та ресурсів) в закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану, що проведене методом анкетування протягом 24-28 червня 2024 року.

Дослідженням охоплено 543 заклади освіти (293 ЗФПО та 250 ЗВО). В опитуванні взяли участь 58 692 здобувачів освіти (29 064 фахових молодших бакалаврів, 23 686 бакалаврів, 5 165 магістрів та 777 аспірантів) та 16 114 викладачів (6639 педагогічних працівників ЗФПО та 9475 науково-педагогічних працівників ЗВО). Серед респондентів були здобувачі й викладачі Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» та Відокремленого структурного підрозділу Кам’янець-Подільський фаховий коледж НРЗВО КПДІ.

Результати даного опитування незмінно вказують на високу гнучкість і адаптивність вітчизняних закладів фахової передвищої та вищої освіти,  а також забезпечення надання освітніх послуг на належному рівні у складних умовах воєнного часу. Загальні висновки свідчать, що, враховуючи особливості безпекової ситуації у регіонах, а також індивідуальні потреби учасників освітнього процесу, заклади освіти змогли ефективно організувати свою діяльність у 2023/2024 навчальному році.

Ознайомитися із звітом можна за посиланням: https://sqe.gov.ua/monitoring-fpo-zvo-i2024/