02 листопада 2023 року ректор НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» Тріпак Мар’ян Миколайович взяв участь у робочій зустрічі з очільником Європейської федерації Шляху святого Якова Ільдефонсо де ла Кампа Монтенегро. Його поїздка була присвячена культурному і паломницькому маршруту Camino Podolico, який цьогоріч офіційно прийняли до Європейської федерації Шляху святого Якова. Він наголосив на важливості підтримки України як члена Федерації, що бореться за цінності усього цивілізованого світу. На зустрічі були присутні мер міста Михайло Посітко, заступник Кам’янець-Подільського міського голови з гуманітарної політики Дмитро Назаренко, священство, які обговорювали стратегії розвитку інклюзивно-реабілітаційного вектору в місті в період війни та післявоєнного відновлення України. Мар’ян Миколайович озвучив основні проблеми та важливі завдання й напрямки створення інклюзивно-реабілітаційних центрів для відновлення фізичного і соціально-психологічного здоров’я дітей та осіб з інвалідністю, військових та їх сімей, дітей і осіб з числа сиріт, позбавлених батьківського піклування, внутрішньо переміщених осіб. Дякуємо за увагу та підтримку у обговоренні актуальних і важливих для України і світу проблем.

Головною подією під час візиту президента Федерації до України стало підписання Меморандуму про співробітництво з метою розвитку і популяризації Шляху святого Якова в Україні: http://surl.li/mtiqb . Участь у підписанні взяли міські голови Вінниці, Гнівані, Бару та Кам’янця-Подільського. Цей документ є відкритим, тож до нього можуть долучитися й представники інших українських громад та організацій, які бажають розвивати паломницькі маршрути святого Якова в Україні.
Як все було – за посиланням: https://www.caminopodolico.net/…/prezydent-federatsiyi…
The European Federation of the Saint-James Way