Спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту: вчимося діяти в надзвичайних ситуація в умовах воєнного стану

На виконання вимог Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI, наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту» від 28.11.2019 № 991, організаційно-методичних вказівок ДСНС України щодо підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях, графіка проведення спеціальних об’єктових тренувань з питань цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський Хмельницької області у 2024 році, з метою комплексного відпрацювання дій учасників освітнього процесу в разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій 19 вересня 2024 року у Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (далі–Інститут) (ректор Мар’ян ТРІПАК, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти) та Відокремленому структурному підрозділі Кам’янець-Подільський фаховий коледж (далі-Фаховий коледж) Інституту (в.о. директора Ірина ГАРБАРЕЦЬ) проводилося спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту з елементами техногенної та пожежної безпеки на тему: «Дії керівного складу, працівників, студентів і мешканців гуртожитку Інституту та Фахового коледжу в разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану».
На об’єктовому тренуванні були присутні:
персонал Кам’янець-Подільської державної пожежно-рятувальної частини № 5 державного пожежно-рятувального загону № 2 ГУ ДСНС України в Хмельницькій області (начальник – полковник служби цивільного захисту Олег ІВАНЮК);
персонал Кам’янець-Подільської станції екстреної медичної допомоги Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (директор – Олександр КОСТЮК);
заступник начальника управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради – Володимир СЛЮСАРЧУК;
начальник Кам’янець-Подільського навчально-консультаційного пункту навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності – Василь НІКІТІН;
керівний склад Інституту та Фахового коледжу, штаб керівництва об’єктового тренування, чергова служба, комісія з питань надзвичайних ситуацій, комісія з питань евакуації;
структурні підрозділи об’єктового формування цивільного захисту Інституту та Фахового коледжу;
учасники освітнього процесу (викладачі і студенти) Інституту та Фахового коледжу.
В процесі підготовки до об’єктового тренування, фахівці з питань цивільного захисту, на підставі вказівок керівника тренування, розробили організаційні і учбово-методичні документи та провели практичні заняття (тренінги) з структурними підрозділами об’єктового формуваннями цивільного захисту Інституту та Фахового коледжу. Разом з адміністративно-господарською службою, проведена належна підготовча робота з комендантами навчального корпусу, гуртожитку та їх студентським активом щодо організованого проведення об’єктового тренування.
Коменданти навчального корпусу і гуртожитку під час інструктажу учасників освітнього процесу та мешканців гуртожитку перед проведенням об’єктового тренування звернули особливу увагу на базовий комплект речей (екстрену валізу), яку необхідно взяти з собою, і в першу чергу це особисті документи, цінні речі, одяг по сезону, питна вода тощо), маршрути та порядок руху під час евакуації.
О 10.00, отримавши від начальника штабу об’єктового тренування сигнал – «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!», чергова служба навчального корпусу і гуртожитку своєчасно провела оповіщення учасників освітнього процесу та мешканців встановленим сигналом. Усіх учасників освітнього процесу та мешканців гуртожитку евакуювали в укриття.
Персонал відділення пожежогасіння (добровільна пожежна дружина) на 3-му поверсі навчального корпусу та на 1-му поверсі гуртожитку (де виникли умовні осередки пожеж) розгорнули пожежні рукави з підключенням до водопостачання та перевіркою їх робочого стану.
У дворику Інституту провели практичне заняття: «Гасіння осередку пожежі первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) та із застосуванням пожежного автомобіля». Присутні відпрацювали порядок дій у разі отримання сигналу «Увага всім!» – «ПОЖЕЖА!», визначили маршрути руху до районів (місць) екстреної евакуації.
Після закінчення об’єктового тренування, організатори навчань підбили підсумки.
Загалом, результати об’єктового тренування учасників, а також перевірка готовності об’єктів Інституту та Фахового коледжу до надзвичайних ситуацій, засвідчила належну готовність забезпечити повне і якісне виконання ними функціональних обов’язків з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки в умовах воєнного стану.
ПАМ’ЯТАЄМО! Безпека людини – такий стан людини, коли дія зовнішніх і внутрішніх факторів не призводить до смерті, погіршення функціонування та розвитку організму, свідомості, психіки та людини в цілому і не перешкоджає досягненню певних бажаних для людини цілей.