28 січня 2022 року в Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» відбулося заняття-інструктаж з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

28 січня 2022 року в Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» Кам’янець-Подільський Державний Інститут (в.о. ректора ТРІПАК Мар’ян Миколайович Marian Tripak, к.е.н, професор кафедри, заслужений працівник освіти) відбулося заняття-інструктаж з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на тему: «Тероризм: поняття, ознаки, безпека, протидія та відповідальність».
СКЛАДАНІВСЬКИЙ Олег Леонідович, провідний фахівець з питань цивільного захисту та МАРУНЧАК Оксана Василівна, провідний інженер з охорони праці та техніки безпеки акцентували увагу на правилах поведінки на наступні заборони:
1. Торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь які маніпуляції з ним.
2. Будь яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу.
3. Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи.
4. Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.
5. Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади.
6. Користуватися поруч з предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами що передають радіосигнали.
Ознаки, що можуть вказувати на наявність вибухового пристрою:
– виявлення в громадських місцях, транспорті сумок, валіз, пакунків, коробок та інших предметів, які залишені без нагляду власників, в тому числі на території закладу освіти;
– наявність на виявленому предметі ознак стандартних бойових припасів, піротехнічних виробів, або їх частин;
– виявлення елементів тари, упакування, оболонок, обгорток, етикеток від зарядів вибухових речовин та засобів підриву промислового виготовлення з відповідним маркуванням;
– наявність на виявленому предметі частин та деталей, які не відповідають його прямому призначенню;
– наявність на виявленому предметі мобільного телефону, радіостанції, або інших пристроїв, здатних приймати радіосигнали;
– наявність на виявленому предметі електричних дротів, фрагментів електричних схем, антен, світлових індикаторів, ізоляційної стрічки, тощо, які не відповідають призначенню предмета, або функція яких незрозуміла;
– наявність дроту, нитки або мотузки яка відходить від виявленого предмета;
– підозрілі звуки які лунають від виявленого предмета (звук ходу механічного годинника, звук роботи вібраційного механізму або дзвінка телефону, інші періодичні звуки);
– наявність різкого запаху паливно-мастильних матеріалів, ацетону або інших хімічних речовин, що йде від виявленого предмета;
– наявність електричних дротів, мотузок на воротах, дверях, вікнах і інших конструкціях, що відкриваються;
– автотранспорт припаркований в підозрілих місцях, залишений на занадто довгий час, перенавантажений автотранспорт.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Зовнішній вигляд саморобного вибухового пристрою, часто, приховує його справжнє призначення. У якості маскування для вибухових пристроїв використовуються такі звичайні побутові предмети як пакети, коробки, сумки, згортки, іграшки, предмети побуту та ін.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що дзвінки за номерами телефонів спеціалізованих та аварійних служб 101, 102, 103, 104 безкоштовні з будь яких телефонів та можливі навіть за відсутності коштів на рахунку.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, відповідальність за сприяння терористичній діяльності несуть особи згідно з законом (стаття 25. Закону України «Про боротьбу з тероризмом»).