Міжнародна конференція університет М.П. Драгоманова

21-22 жовтня відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Українська освіта: аксіологія європейського вибору» в рамках імплементації проєкту напряму Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого ровзитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT та у співпраці з проєктами – Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES) 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR. Також у воркшопі відбувалась кооперація з проєктом Еразмус+ напряму Жана Монне Кафедра «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR. та проводилась підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС).

Викладачі НРЗВО «Кам’янець-Подільського державного інституту» на чолі з в.о. ректора Мар’яном Тріпаком, к.е.н., доцентом, долучились до обговорення актуальних питань, європейських цінностей та європейського вибору в системі української освіти і просвіти. Конференція відбувалась у форматі обговорень на пленарному засіданні та у секціях.

22 жовтня 2021 р. на пленарному засіданні та в обговоренні тем взяли участь провідні фахівці, науковці, представники українських та міжнародних організацій:

Ірина Добронравова — доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та методології науки, КНУ ім. Т. Шевченка;

Олена Оржель – доктор наук з державного управління, доцент, Інститут вищої освіти НАПН України;

Шеремет Марія Купріянівна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти, НПУ імені М.П. Драгоманова;

Дар’я Супрун – доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної психології та медицини, НПУ імені М. П. Драгоманова;

Олена Троїцька – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. «Комунікативно-діалогічні стратегії освіти у збереженні ціннісних констант суспільства»;

Тамара Троїцька – доктор філософських наук, професор кафедри філософії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. «Методологія формування цінностей інтеркультурного громадянства»;

Інгрід Ланденс (Ingrid Landes) – радниця з миробудування в миротворчій освіті (Civil Peace Service, Ukraine Peacebuilding Advisor on Peace Education Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH; Ганна Валєнса, кандидат філософських наук, фасилітаторка, член Мережі фасилітаторів Діалогів, учасниця програми розвитку Діалогу Координатора проектів ОБСЄ в Україні. «Миробудівнича освіта в Україні – практика діалогу освіти та суспільства за підтримки міжнародних партнерів»

Аміт Кумар (Amit Kumar) – керуючий партнер та засновник AKG Global Support Services (OPC) Pvt Ltd, India. «Social issues and challenges in Indian Education. Соціальні запити та виклики освіті в Індії»

На секційних засіданнях активно обговорювались наступні теми: Національна педагогічна традиція та європейські освітні цінності: факти тотожності, Екологічні виклики сталого розвитку, Цінності освіти і освіта цінностям: філософсько-культурологічний вимір, Цінності різноманіття та інклюзії в освіті та суспільстві.

Щиро дякуємо за інноваційний досвід, відкритий діалог та організацію високого рівня організаторам конференції. Сподіваємось на подальшу співпрацю та комунікацію!