Табір відпочинку «Надія» – реабілітаційно-оздоровчий комплекс для відпочинку, оздоровлення та реабілітації учасників бойових дій, учнів загальноосвітніх шкіл та молоді з обмеженими функціональними можливостями.
Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” є одним із небагатьох навчальних закладів, де здобувають освіту діти з особливими потребами.
Для вирішення основних завдань підготовки конкурентоспроможних спеціалістів у навчальному закладі створено потужну матеріально-технічну та оздоровчо – реабілітаційну бази.
Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 14.02.2000 року № 85 Кам’янець-Подільському планово-економічному технікуму-інтернату в травні 2000 року передано споруди дитячого табору Хмельницької облспоживспілки в селі Суржа Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.
Сьогодні це табір відпочинку, який є структурним підрозділом інституту та створений з метою медичної реабілітації, оздоровлення і відпочинку студентів з особливими потребами під час канікул, але величезною проблемою стала відсутність фінансування цієї статті витрат протягом останніх 10 років.
Табір відпочинку «Надія» розташований в екологічно чистому лісовому масиві неподалік ставка на відстані 18 км від м. Кам’янець-Подільського і в 2-х км від с. Суржа. Територія табору асфальтована, під’їдні шляхи з твердим покриттям. Зелена зона впорядкована: плодові дерева, декоративні кущі, доглянуті квітники. На території обладнані спортивні майданчики, футбольне, баскетбольне та волейбольне поля. Табір відпочинку «Надія» (державний акт на право постійного користування землею, серія ІІ-ХМ № 002766; землю надано у постійне користування для оздоровчого призначення /дитячий табір відпочинку).
Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут” має найкращі умови для реабілітації студентів. Так, упродовж всього терміну навчання інститут та фаховий коледж здійснюють комплексну реабілітацію студентів з інвалідністю, а саме – фізичну, медичну, професійну, соціальну, трудову, психолого-педагогічну, побутову та ін. Завдяки майстерно підібраному комплексу для реабілітації покращуються фізичні можливості, поліпшується стан здоров’я, студенти професійно займаються спортом, адже завдання реабілітації реалізуються через, зокрема, проведення навчальних занять з фізичної культури в групах за нозологіями захворювання, проведення занять спортивних секцій не лише з традиційних, а й видів спорту для інвалідів (легка атлетика, сидячий волейбол, футзал).
Студенти інституту та фахового коледжу ефективно та продуктивно займаются різними видами спорту, прагнуть до нових перемог, досягнень у спорті та у житті, здобувають високі результати, є призерами на Чемпіонаті України та у складі Паралімпійської збірної України.